در جلسه غیرعلنی امروز مجلس چه گذشت!

بر اساس شنیده ها، امروز برای بحث افزایش قیمت بنزین، حداقل سه نوبت رای گیری در صحن علنی مجلس انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، صبح امروز با حضور سه وزیر و یک معاون رییس جمهور، در جلسه غیر علنی مجلس، موضوعی تحت عنوان مدیریت مصرف سوخت در دستور کار قرار گرفته است.

از همان ابتدای تشکیل جلسه و حضور زنگنه وزیر نفت، رحمانی فضلی وزیر کشور، دژپسند وزیر اقتصاد و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه غیر علنی مجلس، همگان متوجه شدند که هدف از حضور نمایندگان دولت، تلاش برای متقاعد کردن مجلس برای افزایش قیمت بنزین تحت عناوینی چون مدیریت مصرف سوخت بود.

شنیده های خبرنگار موج حاکی از آن است که در جلسه امروز، تنش هایی میان برخی از نمایندگان با وزرای دولت ایجاد شد، چرا که نمایندگان معتقد بودند که طرح موضوع افزایش قیمت بنزین در این شرایط به ضرر معیشت مردم است. 

در نهایت نمایندگان به این جمع بندی می رسند که پیشنهاد دولت برای سهمیه بندنی و افزایش قیمت بنزین به رای گذاشته شود. ابتدا طرح سهمیه بندی بنزین و دو نرخی شدن بنزین با این شرایط که سهمیه هر خودرو در ماه 60 لیتر به قیمت هر لیتر 1000 تومان و قیمت بنزین آزاد 2500 تومان و قیمت بنزین سوپر 3000 تومان به رای گذاشته شد که در مجموع این طرح با 168 رای مخالف و تنها 57 رای موافق رد شد.

سپس تک نرخی شدن قیمت بنزین و افزایش آن تا سقف 1500 تومان به رای گذاشته شد که این پیشنهاد نیز 127 رای مخالف و 102 رای موافق رد شد.

و بالاخره اینکه به پیشنهاد یکی از نمایندگان، تداوم وضعیت امروز عرضه بنزین به رای گذاشته شد که با 154 رای موافق و 77 رای مخالف به تصویب رسید.

لازم به توضیح است، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس، در پایان جلسه غیر علنی امروز مجلس اعلام کرد که موضوع سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین به طور کامل منتفی شده است.

بیشتر بخوانیم:

تلاش دولت برای سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین/ تنش در جلسه غیرعلنی مجلس

پایان داستان افزایش قیمت بنزین/احیای کارت سوخت فقط برای مدیریت مصرف

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها