عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: کسانی که به دنبال افزایش قیمت بنزین هستند، باید خودشان هم به مردم درباره این تصمیم جواب بدهند.

عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: در روزهای اخیر بار دیگر زمزمه افزایش قیمت بنزین در کشور شنیده می شود. متاسفانه این روال در کشور ایجاد شده که ابتدا یک شایعه را مطرح کرده و سپس تکذیب می کنند، اما در نهایت همان اتفاق رخ می دهد.

وی افزود: به همین دلیل است که مردم با شنیدن یک خبر چند خطی درباره افزایش قیمت بنزین ، نگران شده و شاهد بودیم که جایگاه های عرضه سوخت، مملو از خودروها و شهروندانی شد که از شنیدن این خبر نگران شده بودند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: زمزمه افزایش قیمت بنزین در شرایطی مطرح می شود که در زمان بررسی لایحه بودجه سال 98 و همچنین بررسی طرحی درباره سهمیه بندی بنزین، این موضوع به طور صریح از سوی مجلس رد شد و دولت هیچ مجوزی برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

یوسفیان ملا گفت: حال معلوم نیست که چرا عده ای در شرایطی فعلی که گرانی به شدت مردم را آزار می دهد و هر روز شاهد افزایش قیمت ها هستیم، تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفته اند.

وی تاکید کرد: به طور قطع افزایش قیمت بنزین، شوک جدیدی به بازار تحمیل کرده و مشکلات مردم را دوچندان می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نمایندگان دولت در جلسات خصوصی تاکید می کنند که باید قیمت بنزین افزایش یابد. ما می گوییم، کسانی که می خواهند در این شرایط قیمت بنزین را افزایش دهند، خودشان هم باید به مردم پاسخگو باشند. زیرا مجلس تحت هیچ شرایطی با افزایش قیمت بنزین موافقت نخواهد کرد.