عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: متاسفانه وزارت صنعت عزمی برای برخورد با دلالان خودرو و کاهش قیمت ها ندارد.

سیده حمیده زرآبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: متاسفانه در سکوت ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت ، شاهد هستیم که قیمت خودرو را در این روزها، دلالان تعیین می کنند و همین امر موجب افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو شده است.

وی افزود: این افزایش قیمت خودرو به شدت از نظر روانی در جامعه تاثیر منفی گذاشته و برخی از مردم از ما به عنوان نمایندگان مجلس سوال می کنند که چه دلیلی عامل افزایش قیمت ها در روزهای اخیر بوده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: متاسفانه در برابر سوالات بیشمار مردم پاسخی نداریم و این در حالی است که مردم به خوبی می دانند که امروز دلالان هستند که قیمت خودرو را تعیین می کنند و این اتفاق در سکوت وزارت صنعت صورت می گیرد.

وی افزود: متاسفانه وزارت صنعت عزمی برای برخورد با دلالان خودرو و کنترل قیمت خودرو ندارد و همین امر به آشفتگی در بازار کمک کرده است.

زرآبادی گفت: علت این است که وزارت صنعت در حوزه خودروسازی کشور صاحب منافع است و وقتی می گوییم که این وزارتخانه باید قیمت خودرو را تعیین کرده و بر آن نظارت داشته باشد، معلوم است که به طور دقیق وظائف خود را انجام نخواهد داد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا احتمال استیضاح وزیر صنعت به خاطر افزایش قیمت خودرو وجود دارد؟ گفت: برخی از نمایندگان این موضوع را مطرح کرده اند، اما به دلیل اینکه هفته گذشته مجلس تعطیل بود، قرار شد که امروز و با بازگشایی مجلس، موضوع به طور جدی در جلسات مطرح شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: در جلسه عصر امروز (دوشنبه) کمیسیون صنایع، موضوع افزایش قیمت برخی از کالاها به ویژه خودرو مطرح و در خصوص نحوه سوال از وزیر صنعت تصمیم گیری خواهیم کرد.

زرآبادی تاکید کرد: به طور قطع در روزهای آینده وزیر صنعت را به کمیسیون صنایع مجلس فراخوانده و از وی در این ارتباط سوال خواهیم کرد و اگر پاسخ ها قانع کننده نباشد، موضوع را به نمایندگان و مردم اطلاع خواهیم داد.