فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: روابط خوب ایران با عراق خار چشم استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی و اعراب مرتجع منطقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در دیدار با جبار عبید کاظم حسن الدراجی فرمانده پدافند هوایی ارتش عراق به همراه هیئت عالی رتبه نظامی با اشاره به اقدامات مستشاری و حمایت و پشتیبانی نیروی هوافضای سپاه از عراق در مقابله با داعش ، گفت: این نیرو از نخستین روزهای جنگ عراق علیه داعش و گروه‌های تکفیری به درخواست دولت عراق از نخستین روزهای جنگ عراق علیه داعش و گروه‌های تکفیری در کنار ملت، دولت و نیروهای مسلح عراق قرار داشت.

وی افزود: در آن روزهای سرنوشت ساز با اعزام هواپیما، ارائه آموزش‌های فشرده به خلبانان عراقی و ۴ سال پشتیبانی و تعمیرات هواپیماها و نیز پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و کمک‌های اطلاعاتی در کنار نیروهای مردمی و ارتش عراق جنگیدند و با تقدیم شهدا برادری خود را به امت اسلامی بویژه ملت شریف عراق اثبات رساند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ملت عراق در بحران سیل ایران و راهپیمایی اربعین محبت و علاقه خود را به ایران و ایرانی به اثبات رسانده‌اند.

سردار حاجی زاده افزود: این روابط خوب خار چشم استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی و اعراب مرتجع منطقه بوده است.

وی گفت: نیروی هوافضا با دست یابی به فناوری ساخت انواع رادار، مراکز فرماندهی و کنترل سامانه‌های موشکی زمین به هوا و تجهیزات جنگ الکترونیک آمادگی دارند هرگونه کمک و انتقال تجربه به نیروی پدافند عراق ارائه کند.