فرمانده کل ارتش گفت: یکی از برنامه‌های ما در ارتش، تبدیل نیروی زمینی به یک نیروی متحرک، هجومی، واکنش سریع در همه عرصه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ظهر امروز در حاشیه گردهمایی بزرگ فرماندهان نیروی زمینی ارتش، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در ارتش، تبدیل نیروی زمینی به یک نیروی متحرک، هجومی، واکنش سریع در همه عرصه‌ها تعریف شده است.

وی با بیان اینکه این عرصه‌ها هم می‌تواند دفاعی باشد و هم مردم‌یاری، تاکید کرد: در هنگام بلایای طبیعی معمولاً اولین نیرویی که خودش را به مردم می‌رساند نیروی زمینی است و در عرصه دفاعی نیز همین شرایط وجود دارد.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: نیروی زمینی، امروز در شرایطی است که اگر خدای نکرده تهدیدی متوجه کشور شود خواهید دید که این نیرو، اولین نیرویی خواهد بود که در صحنه حاضر می‌شود و روبروی دشمن می‌ایستد.

امیر موسوی گفت: طبیعی است که برای رسیدن به این شرایط در نیروی زمینی، باید تغییراتی در شیوه‌ها، تربیت نیرو، گزینش نیرو و تجهیز، ایجاد شود که این تغییرات حدود دو سال است شروع شده و طی یک سال اخیر شتاب بیشتری گرفته و تا حدود زیادی اهداف پیش‌بینی شده محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: نمونه عملیاتی این تغییرات در رزمایش بزرگ نصرآباد مشاهده شد که به نظر من، سرعت حاضر شدن در صحنه و سرعت این عملیات تا کنون نظیر نداشته است.