نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکره با آمریکا در این شرایط هیچ سودی برای ایران ندارد و تنها منجر به تضعیف ما می شود.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: هدف سران کاخ سفید و رییس جمهور بی تدبیر و غیر عقلانی آمریکا این است که ملت ایران را تحت فشار اقتصادی قرار داده و با استفاده از این حربه، به اهداف شومی که علیه ایران اسلامی دارند، دست پیدا کنند.

وی افزود: تحریم های ظالمانه و غیر قانونی علیه ایران، تلاش برای ترویج ایران هراسی و متهم کردن کشورمان، تماما با این هدف انجام می شود که مردم از نظر اقتصادی دچار مشکل شده و نظام مجبور شود تا پای میز مذاکره با آمریکا بنشیند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این در حالی است که ایران هیچ زمانی از مذاکره با آمریکا سودی نبرده و هر بار که با آنها به دلایل مختلف مذاکره ای انجام دادیم، آمریکایی ها بدعهدی کرده و در نهایت ما متضرر شدیم.

کوچکی نژاد گفت: به عنوان نمونه در مسئله برجام، ایران هر آنچه که طرف آمریکایی خواست را انجام داد. اما آمریکایی ها نه تنها هیچ یک از تعهدات خود را عمل نکردند، بلکه در نهایت گفتند اساسا این توافق را قبول نداریم و بیشترین تحریم ها را علیه کشورمان اعمال کردند.

وی تاکید کرد: یک نفر عاقل و بالغ، هرگز یک اشتباه را دو بار مرتکب نمی شود و در نتیجه دیگر نباید با آمریکایی ها سر میز مذاکره بنشینیم.

نماینده رشت در مجلس گفت: به ویژه در شرایط فعلی که آمریکایی ها احساس می کنند از موضع قدرت برخوردار بوده و به دنبال زورگویی هستند. در این شرایط مذاکره با آمریکا هیچ سودی برای کشورمان نداشته و تنها منجر به تضعیف شدن ایران می شود.