وزیر کشور گفت: تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان بلاعوض به مردم مناطق سیل‌ زده پرداخت شده و قرار است ۳ هزار میلیارد تومان دیگر هم سازمان برنامه و بودجه پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در دومین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده که صبح امروز برگزار شد، درباره اقدامات این قرارگاه‌ها، اظهار کرد: شناسایی مناطق آسیب دیده توسط کمیته نوسازی و بازسازی انجام شده است، ۱۷۰ واحد مسکونی باید بازسازی شود، همچنین منابع لازم برای بازسازی واحد‌ها مورد بحث قرار گرفته است.

وی افزود: تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان بلاعوض به مردم مناطق سیل‌ زده پرداخت شده و قرار است ۳ هزار میلیارد تومان دیگر هم سازمان برنامه و بودجه پرداخت کند.

وزیر کشور تصریح کرد: همچنین مقرر شد تا ۱۵ هزار میلیارد بانک مرکزی به مردم کمک کند که در قسط اول ۵ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه موضوع ساخت واحد‌ها تقسیم شده است، اظهار کرد: هدف ما این است که مردم و تشکلات در امر نوسازی شرکت کنند، برآورد خسارت‌ها ۳۵ هزار میلیارد تومان است و تاکنون دولت سه هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض تخصیص داده و برای این موضوع شش هزار میلیارد نیز تصویب شده است.

وزیر کشور در ادامه درباره پیامک‌های ارائه‌شده به برخی افراد در زمینه امنیت اخلاقی گفت: نیروی انتظامی ملزم به اجرای قانون است, در قانون بحث مسائل اخلاقی در جامعه و ایجاد امنیت و شرایط مناسب برای تمام مردم از وظایف نیروی انتظامی است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: نیروی انتظامی تاکنون با تدبیر، دوراندیشی و رعایت مسائل عمومی به خوبی عمل کرده است،  روشی که اکنون در برخورد با مسائل اخلاقی وجود دارد و در زمان سردار اشتری باب شد، به نظر من خیلی خوب است.

وی ادامه داد: به جای اینکه در خیابان و کوچه با مظاهر ناهنجاری اجتماعی برخورد کنند، با فرستادن پیامک و در برخی موارد نامه به همراه مستندات به افرادی که به هر دلیلی دچار اشکال شدند تذکر داده می‌شود، زمانی که تذکرات به دو یا سه مورد برسد نیروی انتظامی باید اعمال قانون کند و اعمال قانون در این مواقع اخذ تعهد و صحبت حضوری است.