ناوگروه نیروی دریایی ارتش با بدرقه مقامات کشور قزاقستان صبح امروز از پایگاه دریایی شهر اکتائو این کشور جدا و به سوی جمهوری اسلامی ایران حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  ناوگروه نداجا متشکل از دو ناو موشک‌ انداز جوشن و سپر که از ناوگان شمال به منظور تحکیم روابط بین الملل به کشور قزاقستان اعزام شده بود پس از سه روز اقامت و انجام مراسمات رسمی صبح امروز از پایگاه دریایی شهر اکتائو به سوی جمهوری اسلامی ایران از عزیمت نمود .

ناخدا یکم ستاد حسین حریری وابسته نظامی ایران در قزاقستان با اشاره به استقبال بی نظیر فرماندهان و کارکنان پایگاه دریایی اکتائو از حضور ناوگروه نداجا گفت : با هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات قزاقستان پیش‌بینی‌های لازم جهت دید و بازدیدهای رسمی و غیر رسمی در مدت اقامت ناو گروه انجام که در این راستا نتایج بسیار مهم و ارزشمند را به همراه داشت.

وی با اشاره به بازدید فرمانده و جمعی از کارکنان ناوگروه نداجا با  استاندار قزاقستان؛  از آمادگی این مقام  جهت همکاری و روابط موثر بین دو نیروی دریایی خبر داد و گفت:  استاندار قزاقستان در این دیدار دریای شمال  را به عنوان  دریای صلح و دوستی نام برد و از همه کشورهای حاشیه این دریا، صلح و دوستی و همکاری پایدار را خواستار شد.

بر اساس این گزارش؛ فرمانده پایگاه دریایی اکتائو نیز در مراسم بدرقه ناوگروه نداجا با بیان اینکه «دریا به عنوان خانه دوم ماست»، خاطرنشان کرد: از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در این پایگاه بسیار خوشحال و خرسند هستیم و تحکیم روابط بین دو کشور مستلزم حضور ناوگروه ها در بنادر یکدیگر می باشد.

برگزاری مسابقات ورزشی و بازدید از بناهای تاریخی از دیگر برنامه‌های ناوگروه در مدت اقامت خود در شهر کشور قزاقستان بود.