دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب گفت: شکایت و اعتراضات به دبیر کلی بهروز نعمتی در حزب رفاه ملت ایران در این کمیسیون رد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست حمید ملانوری شمسی امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

در بخشی از این نشست دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب طی سخنانی اظهار داشت: امروز نخستین جلسه کمیسیون فوق با حضور تمامی اعضا تشکیل و پرونده های واصله مورد رسیدگی قرار گرفت.

ملانوری شمس افزود: مهمترین بحث امروز درباره حادثه سیل اخیر بود که خسارات بسیاری به کشور تحمیل و بخش بزرگی از مردم را با مشکلات بسیاری روبرو کرد. اعضای کمیسیون ماده 10 احزاب تاکید داشتند که نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام توان برای رفع مشکلات مناطق سیل زده به میدان آمده است، اما متاسفانه گروه های معاند نظام تلاش دارند تا حضور گسترده برای خدمات رسانی به مردم را زیر سوال ببرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام ترامپ مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه های تروریستی اشاره کرد و گفت: سپاه یک نیروی انقلابی و جهادی و مردمی است و همواره در راستای دفاع از ملت ایران ایثار کرده و حمایت همه جانبه مردم و مسوولان از سپاه مقتدر ایران، نشان دهنده پوچ بودن تهدیدهای آمریکا است.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب سپس به مصوبات امروز کمیسیون فوق اشاره کرد و گفت: تعدادی از اعضای حزب رفاه ملت ایران نسبت به حضور افراد غیر عضو در جلسه مجمع عمومی این حزب و نحوه انتخاب دبیر کل اعتراض داشتند و شکایتی را در همین رابطه مطرح کرده بودند.

ملانوری افزود: این شکایت مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با توجه به نظر ناظر کمیسیون ماده 10 احزاب، شکایت فوق رد شد.

لازم به توضیح است، اعتراض برخی از اعضای حزب رفاه ملت ایران به انتخاب بهروز نعمتی نماینده تهران و عضو هیات رییسه مجلس به عنوان دبیر کل حزب فوق بود. این اعضا معتقدند که نعمتی در این حزب عضویت نداشته است و نمی توانست به عنوان دبیر کل انتخاب شود.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری موج مبنی بر اینکه سرانجام شکایت برخی از اعضای حزب اعتماد ملی به کجا رسید؟ گفت: تاکنون اعضای این حزب به کمیسیون ماده 10 شکایتی نکرده اند و حتی مراجعه به ما هم نداشته اند. آنها به دستگاه قضایی شکایت کرده و دستگاه قضایی از ما استعلام گرفت که پاسخ این استعلام داده شد.

ملانوری گفت: در جلسه امروز همچنین مدارک دو حزب انجمن روزنامه نگاران مسلمان و حزب عدالت طلبان ایران اسلامی تایید و به دلیل نقص در پرونده بررسی مدارک سه حزب انجمن اسلامی معلمان ایران، مجمع زنان اصلاح طلب تهران و کانون فارغ التحصیلان آذربایجان غربی به جلسات بعدی موکول شد.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه با پایان مهلت تکمیل مدارک احزاب، تنها 105 حزب مدارک خود را ارائه داده و بررسی و تطبیق مدارک 15 حزب دیگر در دست بررسی است. بنابراین از مجموع 251 حزب موجود، از این پس تنها 120 حزب فعالیت قانونی در کشور خواهند داشت و مابقی احزاب باید بار دیگر برای تاسیس حزب درخواست خود را ارائه دهند.

ملانوری شمس در پایان اعلام کرد: آقای رسول منتجب نیا نیز درخواست تاسیس جزب جدیدی را ارائه کرده است که این درخواست در حال بررسی است.