وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد: قطعاً با قدرت طرح تحول سلامت را ادامه خواهیم داد و کاهش پرداخت هزینه‌های بستری از جیب بیمار، حمایت از بیماران سخت و صعب العلاج و ماندگاری تیم پزشکی در نقاط محروم از اهدافی است که ما با قدرت دنبال خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از سرجمع ردیف‌های بودجه‌ای وزارتخانه‌های مختلف درصدد هستیم تا خسارات مربوط به سیل را جبران کنیم اما این مشکل اثرات نامطلوبی را بر خدمت‌رسانی ما در وزارت بهداشت و بودجه طرح تحول سلامت نخواهد گذاشت.

وی تأکید کرد: قطعاً با قدرت طرح تحول سلامت را ادامه خواهیم داد و کاهش پرداخت هزینه‌های بستری از جیب بیمار، حمایت از بیماران سخت و صعب العلاج و ماندگاری تیم پزشکی در نقاط محروم از اهدافی است که ما با قدرت دنبال خواهیم کرد.

هیچ بیماری واگیرداری در حد اپیدمی در مناطق سیل زده نداشته‌ایم

نمکی گفت: با قاطعیت عرض می‌کنم که علیرغم فشارهایی که در ۲۵ استان سیل زده به همکاران ما وارد شد، خوشبختانه تا این لحظه هیچ بیماری واگیرداری در حد اپیدمی در مناطق سیل زده نداشته‌ایم. مشکلاتی مانند بیماری‌های پوستی به دلیل کمبود حمام در اردوگاه‌ها وجود دارد که درصدد حل این مشکل هستیم.

وی اظهار داشت: در رابطه با سمپاشی در مناطقی که به دلیل وجود حشرات ناقل بیماری دچار مشکلاتی هستند، هر روز همکاران ما درگیر هستند.

وزیر بهداشت ادامه داد: علاوه بر این به جمع آوری مردار و لاشه حیوانات اهلی تلف شده در مناطق سیل زده با همکاری سازمان دامپزشکی مشغول هستیم و در حال سمپاشی و گندزدایی هستیم.

وی تأکید کرد: تا این لحظه بیماری واگیردار در حد اپیدمی در هیچیک از مناطق سیل زده نداشته‌ایم. مدیر سازمان جهانی بهداشت از قاهره روز گذشته با من تماس گرفت و این دستاورد را برای جمهوری اسلامی تبریک گفت و اعلام کرد در هیچ جای دنیا امکان نداشته است که در این حد سیل وجود داشته باشد و بدون کمک خارجی اپیدمی ایجاد نشود.