موج
کدخبر : ۲۷۳۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273256

وزیر دفاع:

وزیر دفاع گفت: شرایط پیش آمده جوی، کشور را با یک شرایط کاملاً متفاوت و دور از انتظار مواجه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر حاتمی وزیر دفاع با حضور در قرارگاه کربلای سپاه خوزستان در نشستی به بررسی آخرین اقدامات و راهکار‌ها در مقابله با سیل اخیر پرداخت.

وی در این نشست با بیان اینکه در سه دهه اخیر شاهد خشکسالی تدریجی بوده ایم و تمامی توجه‌ها به چگونگی برطرف کردن و گذار از این وضعیت معطوف شده بود گفت: شرایط پیش آمده جوی کشور را با یک شرایط کاملاً متفاوت و دور از انتظار مواجه کرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه با بروز این مشکل برای برخی استان‌های کشور، شاهد درخشش و سربلندی نیرو‌های مسلح و همه دستگاه‌ها و نهاد‌های امداد رسان جهت مقابله با این بحران‌ها بوده ایم اظهار کرد: اخلاص، تلاش و مردانگی و احساس مسئولیت دینی مردم، نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های دولتی در سیل استان‌های گلستان، ایلام، لرستان، خوزستان و شیراز مثال زدنی و قابل تحسین بود.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به درایت، هوشمندی، موقعیت شناسی برجسته و به هنگام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در صدور اوامرشان به نیروهای مسلح در گسیل امکانات برای یاری رسانی به سیل‌های اخیر گفت: پس از فرمان مطاع فرمانده معظم کل قوا همه امکانات نیرو‌های مسلح وارد میدان شد و به صورت جهادی در اختیار مدیریت بحران کشور قرار گرفت.

وزیر دفاع با اشاره به مدیریت خوب، جهادی و انقلابی نیرو‌های مسلح در مواجهه با بحران سیل افزود: با تقسیم کار مناسب بین ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع و کار شبانه روزی و پرحجم و پای کار آوردن همه تجهیزات امدادی اعم از هواپیما، بالگرد، نفربر، تجهیزات فنی و مهندسی و ... بحران به وجود آمده به خوبی کنترل و مدیریت شد.

در طی این نشست سردار عراقی جانشین نیروی زمینی سپاه و مسئول هماهنگ کننده نیرو‌های مسلح، فرمانده قرارگاه جنوب غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمانده انتظامی استان خوزستان و جمعی از فرماندهان و مسئولین ارشد نیرو‌های مسلح گزارشی از روند خدمت رسانی در موضوع سیل خوزستان ارائه کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها