موج

در حالی که ماه ها است، دولت حسن روحانی سخنگو ندارد، این رویه در برخی از وزارتخانه ها مانند وزارت امور خارجه الگوبرداری شده است!

به گزارش خبرگزاری موج، در تاریخ نهم مرداد ماه سال 97 ، محمدباقر نوبخت از سمت خود به عنوان سخنگوی دولت استعفا داد.

این استعفا با پذیرش حسن روحانی روبرو و مقرر شد تا فردی به جای نوبخت به عنوان سخنگوی دولت منصوب و معرفی شود.

این در حالی است که با گذشت بیش از 10 ماه، هنوز دولت حسن روحانی سخنگوی جدید خود را معرفی نکرده است.

اواسط سال گذشته بود که برخی از رسانه ها خبر معرفی بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه به عنوان سفیر ایران در فرانسه را مطرح کردند. اگر چه این انتصاب با کش و قوس های فراوانی روبرو شد، اما بالاخره در اسفند 97 بهرام قاسمی به عنوان سفیر جدید ایران در پاریس منصوب و معرفی گردید.

در تاریخ هفدهم اسفند ماه سال گذشته مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه اعلام کرد که به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تصویب رئیس جمهوری اسلامی ایران، بهرام قاسمی به عنوان سفیر جدید ایران در فرانسه منصوب شد.

بهرام قاسمی از تیر سال 1395 عهده دار این سمت بوده است

یک روز پیش از اعلام رسمی انتصاب قاسمی به عنوان سفیر جدید ایران در پاریس، وی در جلسه ای با خبرنگاران حضور یافت و به عنوان سخنگوی وزارت خارجه به پرسش های آنان پاسخ داد.

بهرام قاسمی در طی تصدی این مسوولیت، هر دو هفته یک بار و در روزهای دوشنبه با حضور در جمع خبرنگاران به پرسش های اصحاب رسانه پاسخ می داد.

از تاریخ 16 اسفند 97 به بعد جلسات خبری سخنگوی وزارت خارجه برگزار نشده است.

این در حالی است که طی این مدت اتفاقات مهی در عرصه بین المللی رخ داده که نیازمند موضع گیری صریح وزارت خارجه و پاسخگویی به رسانه ها است. اتفاقاتی مانند قرار گرفتن نام سپاه در فهرست تروریستی که از سوی ترامپ رییس جمهور آمریکا اعلام شده است.

نکته جالب توجه این است که طی ماه اخیر وزارت خارجه چند خبر به نقل از بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه منتشر کرده و معلوم نیست که آیا وی هنوز این سمت را عهده دار بوده و یا خیر؟ اگر وی همچنان سخنگوی وزارت خارجه است، پس باید گفت که به محل ماموریت جدید خود یعنی سفارت ایران در فرانسه اعزام نشده و اگر به فرانسه رفته است، چگونه در مقام سخنگویی وزارت امور خارجه اعلام موضع می کند.

خبرگزاری موج در تاریخ هجدهم اسفند ماه سال گذشته در گزارشی اعلام کرد که به احتمال فراوان افسانه نادی پور به عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه منصوب می شود.

وی هم اکنون دستیار وزیر امور خارجه در امور شهروندی است.

افسانه نادی پور دارای دکترای اقتصاد بین الملل بوده و پیش از این معاونت اداره حقوق بشر وزارت امور خارجه را بر عهده داشته است.

نادی پور همچنین در سفارت ایران در ژاپن و همچنین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لاهه انجام وظیفه کرده است.

هنوز انتصاب نادی پور به عنوان سخنگوی وزارت خارجه به صورت رسمی اعلام نشده است.

اگر در هفته آتی بار دیگر جلسه خبری سخنگوی وزارت خارجه برگزار نشود، باید گفت که وزارت خارجه از دولت برای نداشتن سخنگو الگوبرداری کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها