وزیر دفاع در ارزیابی از اقدام آمریکا علیه سپاه گفت: این کار غیرقانونی و غیرحقوقی است که تاکنون انجام نشده است قطعا راه به جایی نخواهد برد و در مقابل آثاری جز مسنجم‌تر و همدل‌تر شدن ملت ایران و مسئولان در پی نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ امیرحاتمی وزیر دفاع که در جلسه علنی نوبت عصر امروز که با لباس سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران در واکنش نسبت به اقدام آمریکا اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران لشگر مخلص الهی هستند. ارتش و سپاه همچون دو برادر هستند که ممکن است دو نوع لباس متفاوت بپوشند اما یک لشگر در یک صف می‌باشند. امروز مسئولان آمریکا کارهای احمقانه‌ای انجام می‌دهند که نمی‌توانند تفاوتی بین آنها ایجاد کرد.

وزیر دفاع با اشاره به حرکت نمادین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از سپاه با پوشیدن لباس سپاه، اظهار کرد: امروز نمایندگان مجلس به عنوان عصاره ملت از طرف همه مردم لباس عزیز سپاه پاسداران را پوشیدند و همه ما این کار را انجام دادیم تا بگوییم همه خواستار جمهوری اسلامی و حافظ انقلاب اسلامی و نگهبان تمامیت ارزی و استقلال کشور بوده و در مقابل دشمن در یک صف واحد هستیم.

امیرحاتمی در پاسخ به این پرسش که آیا سایر کشورها از اقدام دونالد ترامپ حمایت می‌کنند، گفت: آنچنان این کار سخیف و پیش پا افتاده و برخوردار از بنیه ضعیف حقوقی و قانونی است که بعید است در دنیا کسی چنین کار ضعیفی را مورد حمایت قرار دهد. همان‌طور که کارهای قبلی سران آمریکا همچون درباره‌ی بیت‌المقدس و جولان مورد مخالفت عموم جهانیان قرار گرفت، این کار خلاف قانون هم مورد موافقت قرار نمی‌گیرد.

وزیر دفاع افزود: سپاه براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیروی رسمی نظامی و دارای سابقه درخشان در دفاع از مردمی‌ترین نیروی مسلح می‌باشد، لذا یقینا این موضوع با مخالفت شدید همه آزادگان جهان روبه‌رو می‌شود.

امیرحاتمی در ارزیابی از این اقدام نیز تصریح کرد: این کار غیرقانونی و غیرحقوقی است که تاکنون انجام نشده است قطعا راه به جایی نخواهد برد و در مقابل آثاری جز مسنجم‌تر و همدل‌تر شدن ملت ایران و مسئولان در پی نخواهد داشت. همان طور که امروز شاهد بودیم تک تک نمایندگان از سپاه حمایت کردند و همه ارکان و دستگاه‌ها و رییس جمهور هم صحبت‌های دقیق و مقتدرانه‌ای در این خصوص داشتند. شورای امنیت ملی هم تصمیم به موقع و سریع را در این باره اتخاذ کرد، لذا این موضوع باعث انسجام، وحدت و یکدلی بیشتر مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.