رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دیدگاه مردم ایران به ارمنستان همواره مثبت بوده و نباید این دیدگاه مخدوش شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) در دیدار با آراراد میرزویان رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان با اشاره به مناسبت گسترده فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دو کشور از گذشته تا به امروز اظهار کرد: ایران و ارمنستان روابط مناسبی داشته اند و این روابط گسترده را می‌توان بیش از این هم گسترش داد.

وی در ادامه به موضوع آلودگی رودخانه ارس اشاره و اظهار کرد: این مسئله موضوعی انسانی و محیط زیستی است که باید مورد توجه دولت و بخش محیط زیست ارمنستان قرار گیرد تا برای ایران و ارمنستان مشکل ساز نباشد. دیدگاه مردم ایران به ارمنستان همواره مثبت بوده و نباید این دیدگاه مخدوش شود.

اجازه نخواهیم داد هیچ مشکل و مسئله‌ای روابط ایران و ارمنستان را دچار خدشه کند

رئیس مجلس ارمنستان نیز با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری‌ها به ویژه از طریق کمیسیون‌های مشترک همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور گفت: ایران و ارمنستان حوزه‌های همکاری بسیاری دارند که می‌توانند با تمرکز بر روی آنها زمینه‌های گسترش همکاری را ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه قویاً معتقدم دوستی دو کشور ایران و ارمنستان تا زمانی که بشریت به حیات خود ادامه می‌دهد، ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد هیچ مشکل و مسئله‌ای روابط ایران و ارمنستان را کاهش و دچار خدشه کند.