وزیر خارجه ایران با صباح خالد الحمد الصباح، همتای کویتی خود تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روسیا الیوم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با صباح خالد الحمد الصباح، همتای کویتی خود تلفنی گفت‌وگو کرد و در رابطه با روابط دوجانبه و مسائل مشترک و آخرین تحولات منطقه و جهان تبادل نظر کرده‌اند.

محمد جواد ظریف در این تماس از سوی دولت و ملت ایران از امیر، دولت و ملت کویت به خاطر اقدام بشردوستانه و حمایت از سیل زدگان تقدیر و تشکر کرد.

سفارت کویت در تهران روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از ارسال دومین محموله کمک‌های انسان دوستانه دولت کویت به سیل زدگان ایرانی خبر داد و تاکید کرد "کمک‌های بزرگ‌تر" در راه است.

در این بیانیه آمده است: ظهر امروز یکشنبه دومین هواپیمایی کویتی حامل کمک‌های انسان دوستانه این کشور برای سیل زدگان وارد ایران شد، این کمک‌ها به وزن ۴۰ تن شامل مواد غذایی است.

در این بیانیه همچنین با اشاره به محموله اول کمک‌های کویت آمده است: جمعیت هلال احمر کویت، امروز متعهد به تحویل کالاهای زیر به هلال احمر ایران به عنوان اولین مرحله از کمک‌های خود شد:

۱- هزار خیمه ۱۲ متری

۲- دو هزار سبد مواد غذایی یک ماهه برای هر خانوار

۳- دو هزار پتو

۴- صد دستگاه پمپاژ آب

در پایان این بیانیه آمده است: برای موفقیت این امر مهم انسان دوستانه، دولت کویت تمامی اطلاعات گردآوری شده از سوی جمعیت هلال احمر کویت با همکاری جمعیت هلال احمر ایران را بررسی خواهد کرد و از طریق پل هوایی امداد رسانی ایجاد شده بین دو کشور، کمک‌های بزرگ‌تری را برای سیل زدگان ایرانی ارسال خواهد کرد.