نماینده الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از خسارت 1500 میلیارد تومانی سیل به این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه سیل ویرانگر اخیر، بخش مهمی از مناطق کشور را تحت تاثیر قرار داده و شاهد بودیم که حجم اصلی خسارت ها در استان لرستان اتفاق افتاده است.

وی افزود: سیل در  الیگودرز خسارات جبران ناپذیری به مردم و زیرساخت ها وارد کرده و این در حالی است که مردم و مسوولان صدای ساکنان مظلوم  الیگودرز را نمی شوند و بخش مهمی از مشکلات آنها به اطلاع عموم نرسیده است.

نماینده  الیگودرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دلیل وقوع سیل، بیش از 3 هزار خانه شهری و روستایی در شهرستان  الیگودرز تخریب شده و حدود 4 هزار خانه نیز، نیاز به بازسازی و مرمت دارد.

خدابخشی گفت: همچنین راه ارتباطی بیش از 200 روستا در شهرستان الیگودرز  تخریب شده و به دلیل قطع ارتباطات مخابراتی، مردم نمی توانند از وضعیت دردناکی که با آن دست و پنجه نرم می کنند، فیلم و عکس تهیه کرده و با انتشار در فضای مجازی، آن را به اطلاع مردم و مسوولان برسانند.

وی متذکر شد: به همین دلیل است که می گویم صدای مردم مظلوم  الیگودرز به گوش کسی نرسیده و نمی توانند مشکلات خود را به درستی برای مسوولان تشریح کنند.

نماینده الیگودرز در مجلس افزود: در حال حاضر بیش از 350 کیلومتر راه روستایی و شهری در الیگودرز تخریب شده و بر اساس آخرین بررسی ها، سیل حدود 1500 میلیارد تومان به شهرستان  الیگودرز خسارت وارد کرده است.

خدابخشی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه چه راهکاری برای جبران خسارات ناشی از سیل به مردم پیشنهاد می کند؟ گفت: انتظار ما از دولت این است که از محل های مختلف و به ویژه صندوق توسعه ملی هر چه سریع تر خسارت مردم را جبران کرده و حتی اگر لازم است از رهبری عظیم الشان انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی دستورات لازم را اخذ کند.

وی در پایان گفت: مردم انتظار دارند تا مشکلات آنها از سوی دولت برطرف شود و اگر در این زمینه کوتاهی صورت گیرد، این مردم انقلابی و ایثارگر گلایه مند خواهند شد.