نارضایتی برخی شهروندان گرجستانی از رفتارهای نامتعارف خواننده زیرزمینی امیر تتلو با واکنش سفارت جمهوری اسلامی ایران همراه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سفارت ایران در گرجستان با انتشار بیانیه ای در کانال اطلاع رسانی خود نسبت به اعتراض برخی از مردم گرجستان در ارتباط با رفتارهای ناشایست و خارج از عرف امیر مقصودلو(تتلو) خواننده زیرزمینی فرار کرده از ایران واکنش نشان داد و نسبت به این اقدامات ابراز تاسف کرد.

در این بیانیه آمده است:

این سفارت و دولت ایران هیچگونه ارتباطی با سفر و برگزاری کنسرت این فرد در تفلیس نداشته و از عاملان سفر و برگزار کنندگان کنسرت مذکور کاملا بی اطلاع است.
«شایان ذکر می شود فرد مذکور در حال حاضر به دلیل جرائم مرتکب شده دارای پرونده قضایی در ایران است.»
مردم فهیم گرجستان به طور شایسته از روابط دیرینه تاریخی، دوستانه و پیشینه فرهنگی دو ملت آگاه بوده و قطعا حساب رفتارهای غیراخلاقی و ناهنجار برخی افراد بزهکار که آگاهانه و یا ناگاهانه با بی احترامی به ارزش های اخلاقی، فرهنگی و قوانین و مقررات دو کشور اسباب رنجش خاطر و واکنش منفی افکار عمومی دو ملت را فراهم می آورند از فرهنگ و تمدن دیرینه ایرانی جدا دانسته و آنرا نمونه ای از جامعه اخلاق مدار ایرانی نمی داند.
«بدیهی است مردم ایران همواره با احترام به قوانین، مقررات و فرهنگ ملت گرجستان، مردم این کشور را دوستان تاریخی خود دانسته و همواره از توسعه مناسبات فرهنگی و تاریخی دو کشور استقبال می کنند.»
«اینگونه رفتارهای غیراخلاقی و نامتعارف به هیچ وجه در تناسب با فرهنگ ملت و جامعه اخلاق مدار ایرانی نبوده و فرهنگ غنی ایرانی برآمده از تمدن مشترک دو کشور در تنافر کامل با هرگونه بداخلاقی افراد هنجار شکن و متخلف است.»