معاون رئیس جمهور تاکید کرد: دولت به طور حتم در کنار مردم لرستان خواهد بود و تحت هیچ شرایطی مردم را تنها نمی‌گذاریم.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز در حاشیه بازدید از روستاهای سیل زده شهرستان چگنی در سخنانی با بیان اینکه رئیس جمهور تاکید داشتند که اعضای دولت به استان‌هایی که در سیل اخیر آسیب دیده اند سفر کنند و با مسئولان و مردم گفت و گو کنند و بازدید میدانی از آنچه که بر اثر سیلاب اتفاق افتاده داشته باشند، گفت: همچنین مقرر شده که گزارشی در این رابطه تهیه و در دولت مطرح شود تا تصمیمات لازم و مناسب با شرایط منطقه‌ای و با نگاه به منابع کشور گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به بازدید از مناطق سیل‌ زده لرستان، بیان داشت: در این بازدیدها جاهای مختلفی را دیدیم، با تعدادی از اهالی شهرستان چگنی صحبت کردیم و در مسیر جاده‌ها و خانه‌هایی که بر اثر سیل اخیر آسیب دیده را از نزدیک دیدیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه در برخی از جاها تخریب پل‌ها برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است، افزود: این امر ارتباط روستاها را با مراکز اصلی قطع کرده است، هر چند بر اساس اعلام استاندار مسیرهای جایگزینی برای این روستاها پیش بینی شده، اما مسیرهای جایگزین در شرایط اقلیمی و محلی استان پر هزینه و پر زحمت است.

دولت به طور حتم در کنار مردم لرستان خواهد بود

امیری با با تاکید بر اینکه در نهایت و در آخر سفر، جمع بندی سفر را خدمت رئیس جمهور در اولین جلسه دولت در روز یکشنبه مطرح خواهیم کرد، ادامه داد: به طور حتم دولت تصمیم خوبی را برای جبران خسارت ناشی از سیل اخیر در لرستان اتخاذ خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت به طور حتم در کنار مردم لرستان خواهد بود و تحت هیچ شرایطی مردم را تنها نمی‌گذاریم، تصریح کرد: به طور حتم متناسب با امکانات دولت و کشور و همچنین منابعی که وجود دارد برای کشاورزان، زنبورداران، کسبه و… دولت برنامه‌ های حمایتی خواهد داشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، بیان داشت: همچنین با تأمین خسارت و وام ارزان قیمت، بعضی جاهایی که لازم باشد با بخشودگی‌های مالیاتی دولت با شیوه‌های مختلف حمایتی در کنار مردم خواهد بود.