سخنگوی سپاه پاسداران گفت: علی‌رغم احداث توأمان پل‌های موقت برای استفاده‌های لازم، پس از رسیدن به شرایط مطمئن و عادی، عملیات ترمیم و آماده‌سازی و یا ساخت پل‌ها و جاده‌های دائمی منطقه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در پی اقدام موفق و مؤثر اخیر سپاه در تخریب و ایجاد شکاف در برخی جاده‌ها و سازه‌ها برای گشایش مسیر آب‌های پرحجم انباشته شده در شمال شهر آق قلا، گفت: همانگونه که قبلاً هم در اخبار آمده بود، اقدام واحدهای مهندسی و تخریب سپاه در ایجاد شکاف برای رهاسازی آب شمال شهر آق قلا در خط ریل راه آهن و دیگر خطوط انباشت آب که به درخواست وزیر کشور و استاندار گلستان و با بررسی‌های فنی و کارشناسی صورت پذیرفت، منجر به پایین آمدن حجم آب و کاهش مشکلات ناشی از آن در روند امداد و خدمات رسانی به سیل زدگان عزیز شد.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام در نقاطی انجام شده که در مسیر آب‌های رها شده هیچ شهر و روستایی وجود نداشته باشد، افزود: آنچه برای سپاه و ستاد بحران استان در اولویت اقدامات قرار داشته و دارد، تسریع در خروج آب حتی برای یک ساعت زودتر است.

سردار شریف با اشاره به ضرورت تسریع در احداث و یا مرمت و آماده سازی پل‌ها و جاده‌ها، تصریح کرد: علی‌رغم احداث توأمان پل‌های موقت برای استفاده‌های لازم، پس از رسیدن به شرایط مطمئن و عادی، عملیات ترمیم و آماده‌سازی و یا ساخت پل‌ها و جاده‌های دائمی منطقه آغاز خواهد شد.

سخنگوی سپاه گفت: امیدواریم با عزم و اراده فراگیر بین همه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و نیروهای مسلح و هماهنگی و هم افزایی‌های موجود، با حل مشکلات ناشی از حادثه سیل، شاهد زندگی جاری و عادی مردم عزیز منطقه باشیم.‌