سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس: گفت: باید همگی دست‌به‌دست هم دهیم و با فساد مقابله کنیم تا کشور ما استوار بماند. چراکه چشم و دل مردم به خدمت ما و مقابله با فساد است.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس درباره میزان حضور مردم در انتخابات مجلس ، با توجه به حجم اعتراضات و نارضایتی‌های عمومی در سالی که گذشت،افزود: چند نکته وجود دارد که ممکن است مانع انتخابات پرشور شود. یک، بحث برگزاری انتخابات به شکل استانی است؛ دو، مشکلاتی که دولت با سهل‌انگاری ایجاد کرده؛ سه، عدم کنترل دولت؛ چهار، نگرانی‌های بی‌رویه ملت. همگی اینها مواردی است که می‌تواند اثر بگذارد. البته مردمی که انقلاب را دوست دارند، کمتر به این موارد توجه می‌کنند. با این حال، شرایط سختی را پیش رو داریم و باید بیش از این به مسائل دقت داشت.

وی در پاسخ به اینکه عملکرد سه‌ساله خود و همکارانتان را در کمیسیون قضایی و حقوقی چگونه ارزیابی می‌کنید، تصریح می‌کند: ۳۲ درصد از طرح‌های بررسی و مطرح شده در مجلس، توسط کمیسیون قضایی طرح شده است. ما با اصلاح قانون مربوط به مواد مخدر ، حدود ۴۱۰۰ نفر را از اعدام نجات دادیم. با اصلاح قانون چک حدود۱۰ تا ۱۲ هزار نفر از زندان‌ها نجات یافتند و می‌یابند. ما طرح کاهش تعداد زندانیان را نوشتیم و در حال تکمیل آن هستیم. قانون تجارت را نوشتیم. قانون ثبت اختراعات و قانون مبارزه با پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم را تصویب کردیم.

نوروزی همچنین می‌افزاید: همگی بدانند که مجلس در رأس امور است و دستگاه قضا باید با مجلس در ارتباط باشد. به‌ویژه معاونان این قوه، اگر مشکلی هست باید با کمیسیون قضایی مطرح کنند. علاوه بر این، در شرایط فعلی که بازار آشفته است، تنها راه موفقیت ما مقابل دشمن، وحدت، یکپارچگی، نخبه‌گرایی، جوانگرایی و استفاده از نیروهای مخلص است. باید همگی دست‌به‌دست هم دهیم و با فساد مقابله کنیم تا کشور ما استوار بماند. چراکه چشم و دل مردم به خدمت ما و مقابله با فساد است. گرجستان طی ۱۵ سال، رتبه مقابله با فسادش را از ۱۴۶به ۴۶ رسانده و صد پله ارتقا یافته است. مسئولان ما باید دقت کنند که ما نیز در این زمینه رتبه خود را ارتقا دهیم تا به این واسطه، انقلاب خود را صادر کنیم.