استاندار گلستان که ساعاتی قبل توسط معاون اول رییس جمهور برکنار شده بود به محل ماموریت خود بازگشت و گفت که غافلگیر شده است و دلیل آن هم بارش‌ها ۵ برابری ظرفیت رودخانه های استان است.

به گزارش خبرگزاری موج، ساعاتی قبل اسحاق جهانگیری استاندار گلستان را برکنار کرد و بلافاصله پس از آن علی قرابی معاون وی با حکم وزیر کشور بعنوان سرپرست منصوب شد. عدم حضور سید مناف هاشمی، استاندار برکنار شده گلستان در منطقه سیل زده، انتقادات زیادی را به او وارد کرد و حتی یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد به وزارت کشور در این باره تذکر خواهد داد. با این حال، پس از ۳ روز که از سیل ویرانگر استانهای مازندران و گلستان می گذرد، بالاخره سید مناف هاشمی وارد استان محل ماموریت خود شد.

وی در اولین دقایق حضور در استان ضمن اعلام اینکه برگشته ام و در منطقه هستم عنوان کرد: تصور ما این بود که همه کارها جمع شده است و ما در بهترین شرایط استانداری را جمع کرده ایم.

سیدمناف هاشمی همچنین ابراز داشت: با اجازه آقای وزیر یکی دو روز مرخصی گرفته بودیم.

وی همچنین در رابطه با انتشار مطلبی در یکی از سایت ها که نوشته بود استاندار گلستان برای معالجه در خارج از کشور بسر می برد عنوان کرد: حالا جزییات را بعدا صحبت می کنم. الان به مصلحت نیست وارد این بحثها باشیم، تاکید می کنم من در بهترین شرایط استان را جمع کرده بودم.

استاندار برکنار شده استان گلستان تاکید کرد در بهترین شرایط استان را جمع کرده بودم و این سیلاب ۵ برابر ظرفیت همه رودخانه های استان بود.

وی همچنین عنوان کرد: خودتان شاهد بودید، همه کارهایی که باید می کردیم را کردیم؛ در حال حاضر هم من در حال رفتن به منطقه هستم، باید آخرین وضعیت را در منطقه ببینم، شما هم فضا را مثبت کنید؛ ما واقعا فکر نمی کردیم بارندگی های ۵ روز قبل ارتفاعات خراسان شمالی به آق قلا برسد.

 

بیشتر بخوانید:

جهانگیری، مناف هاشمی را برکنار کرد