برایان هوک با انتشار پیامی در صفحه فارسی وزارت امورخارجه آمریکا در توئیتر به اظهارات روز دوشنبه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان که گفته وضعیت کنونی ایران ناشی از اقدامات خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی است، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در این پیام با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس مقامات آمریکایی علیه کشورمان آورده است: «در واکنش به اقتصاد کشور، روحانی از مردم ایران خواسته به آمریکا، اسرائیل و عربستان لعنت بفرستند! با متوسل شدن به نفرین و جادو، او به دنبال مقصر دانستن دیگران برای عملکرد خودش است. مردم ایران به جای لعنت فرستادن خواهان کار و اشتغال هستند.»

حسن روحانی روز گذشته در حاشیه آخرین جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت امام علی (ع) و همچنین نوروز باستانی به بیان نکاتی درباره آنچه که در سال ۹۷ در کشور گذشت، پرداخت و تاکید کرد که همه مسئولان، دستگاه‌های اجرایی، در تلاش هستند تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند.

وی تصریح کرد: نباید دشمن اصلی و توطئه اصلی را فراموش کنیم. بلکه باید هر چه لعنت داریم بر کسی بفرستیم که این شرایط را برای ما به وجود آورد؛ آمریکایی‌ها، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه‌ای این شرایط را برای ما به وجود آورده است. این در حالی است که برخی می‌گویند این مدیریت کشور است که باعث ایجاد چنین شرایطی شده است. در پاسخ به این افراد باید گفت که پروژه‌هایی که اخیراً افتتاح شده و همچنین پروژه‌های دیگر و اقداماتی که در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود نتیجه مدیریتی است که در کشور حاکم است.