موج

رییس فراکسیون مفاسد اقتصادی مجلس؛

رییس فراکسیون مفاسد اقتصادی مجلس گفت: قیمت خودرو اصلاح نشود، وزیر صنعت را استیضاح می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر خجسته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه شرایط صنعت خودرو و بازار خودرو به شدت نگران کننده است و مردم از این وضعیت آسیب بسیار زیادی را متحمل شده و می شوند.

وی افزود: تاکنون جلسات بسیار زیادی در این خصوص برگزار شده است. حتی تعدادی از شهروندانی که محصولات خودروسازان را پیش خرید کرده بودند، در مقابل مجلس تجمع کرده و ما مجبور به پیگیری مشکلات آنها به عنوان نماینده مجلس هستیم.

نماینده همدان در مجلس تصریح کرد: در ابتدا خودروسازان می گفتند که اصلا نمی توانیم به تعهدات خود در قبال خودروهای پیش فروش شده عمل کنیم، اما همان زمان برای فروش فوری خودرو ثبت نام می کردند.

خجسته با تاکید بر اینکه پراید 50 میلیون تومانی در شان ملت ایران نیست، گفت: بارها وزیر صنعت را به مجلس احضار و در اینباره از وی سوال کردیم. وزیر صنعت اقداماتی نیز انجام داد، از جمله اینکه خودروسازان را موظف به انجام تعهدات مربوط به پیش فروش کرد.

وی افزود: در حال حاضر خودروسازان موظف هستند که 400 هزار خودرو پیش فروش شده را با قیمتی که تعهد داده اند به مردم تحویل دهند و اگر کسی در این زمینه شکایتی دارد، مجلس به صورت مستند از وی در مقابل خودروسازان دفاع خواهد کرد.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس درباره افزایش قیمت خودرو نیز گفت: از ابتدا با شیوه عرضه خودرو به صورت 5 درصد زیر قیمت بازار مخالف بودیم و معتقدیم که قیمت بازار را دلالان تعیین می کنند.

خجسته تصریح کرد: بارها به وزیر صنعت تذکر داده ایم و اگر قیمت خودرو اصلاح نشود، طرح استیضاح وزیر صنعت را کلید خواهیم زد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    قیمت خودرو با آزاد سازی واردات خود رو وبرداشتن تعرفه واردات خود رو ارزان خواهد شد
    بسم الله جناب نماینده

  • پاسخ

    آقای نماینده ،اگرواقعا طالب ارزان شدن خود رو ویا هر جنس دیگر هستید تعرفه واردات کالا را بردارید ومملکت را از خود تحریمی در آورید همه چیز ارزان می شود

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها