عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: افزایش قیمت کالاها ناشی از عدم تحرکت دولت است.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک تر می شویم، قیمت کالاها و اجناس و خدمات گران تر می شود و این امر نشان می دهد که نظارتی بر بازار اعمال نمی شود.

وی افزود: گرانی ها و افزایش قیمت کالاها به شدت وضعیت اقتصادی کشور را نابسامان کرده و در ایجاد این وضعیت به طور قطع عدم تحرک دولت و عدم نظارت بر بازار، اثرگذاری مستقیم دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: متاسفانه دولت به تذکرات و انتقادها و اعتراض های نمایندگان نیز پاسخ نمی دهد و ما شاهد برنامه جدی دولت برای کنترل تورم و گرانی لجام گسیخته نیستیم.

ابطحی گفت: اگر شرایط به همین منوال ادامه یابد، مجلس موظف است با طرح سوال و حتی استیضاح برخی از وزرای اقتصادی، برای مقابله با گرانی ها اقدام جدی تری را در دستور کار قرار دهد.

وی بیان داشت: مردم در دیدار با نمایندگان مجلس، اعتراض های جدی نسبت به گرانی و تورم دارند و وظیفه داریم اعتراض های مردمی را پیگیری کنیم. اما متاسفانه دولت جوابگو و پاسخگو نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به برخی از پیشنهادها مبنی بر اینکه در صورت گران شدن یک کالا، مردم از خرید آن کالا خودداری کنند، گفت: برخی اوقات این راهکار از سوی فعالان اجتماعی پیشنهاد می شود. اما اگر امروز بخواهیم به مردم بگوییم که کالاهای گران را نخرند، مردم نباید هیچ کالایی را خریداری کنند، چرا که از گوشت و مرغ و شیر و برنج تا خودرو و مسکن گران شده است.

ابطحی ادامه داد: نمی توانیم به مردم هر روز بگوییم که فلان کالا را نخرند، این وظیفه دولت است که با سودجویان و محتکران و گران فروشان برخورد قاطع داشته باشد. مردم باید زندگی کنند و نمی توان جلوی زندگی آنها را گرفت.