محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با«شاه محمود قریشی» همتای پاکستانی خود گفتگوی تلفنی انجام داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز تأسف از اختلافات به وجود آمده بین کشور پاکستان و هندوستان تأکید کرد: ایران آمادگی کمک بر سر حل مشکلات به وجود آمده بین دو کشور پاکستان و هندوستان را دارد.

وی طرفین را به خویشتنداری و انجام هر چه سریعتر گفتگو دعوت کرد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز در دومین موضع گیری دو روز اخیر بار دیگر ضمن ابراز نگرانی عمیق از مخاطرات ناشی از افزایش تنش های مرزی و صف آرایی نیروهای نظامی بین دو کشور هند و پاکستان، گفت: جمهوری اسلامی ایران از این دو کشور  مهم و تاثیرگذار این منطقه حساس از جهان دعوت می نماید تا با لحاظ نمودن شرایط پیچیده منطقه ای، که تا حد بسیاری برای افزایش بی ثباتی، ناامنی و مداخله خارجی آسیب پذیر به نظر می رسد، و با رعایت صبر و خویشتنداری نسبت به حل و فصل مسالمت آمیز و استفاده بهینه از تمامی ابزارهای دیپلماتیک‌ برای پایان تنش ایجاد شده اقدامات لازم را بعمل آورند.

بامداد دیروز تعدادی از جنگنده‌های نیروی هوایی هند با نقض حریم هوایی پاکستان اقدام به بمباران اهدافی در داخل خاک پاکستان کردند. تنش‌های مرزی و صف‌آرایی نظامی بین دو کشور از دیروز ادامه دارد.