معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع گفت: تا می‌ توانیم باید کادر‌های حقوقی نیرو‌های مسلح را تقویت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار رضا طلایی نیک معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع در اولین همایش حقوق‌ دانان نیروی زمینی ارتش و نقش آن‌ها در ارتقاء توان رزم، اظهار کرد: از اهتمام نیروی زمینی و امیر حیدری فرمانده این نیرو برای پیشبرد برنامه‌های حقوقی نیروی زمینی قدردانی می‌کنم.

وی افزود: این رویکرد که ارتش و نیروی زمینی برای تعامل نزدیک و کاربردی با قوای سه گانه برنامه مدّونی دارد، یک پشتوانه و سرمایه اجتماعی است که برای پیشبرد اقدامات نیرو‌های مسلح تعیین‌کننده است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع با بیان اینکه ما امروز توانسته‌ایم قدرت بازدارنگی را به حدی ارتقاء دهیم که دوست و دشمن بر این قدرت که با محوریت نیرو‌های مسلح است اذعان کنند، گفت: رزمایش اخیر در خلیج فارس و دریای عمان و شمال اقیانوس هند، اوج اقتدار نیرو‌های مسلح را به رخ دشمنان کشاند.

سردار طلایی‌نیک در ادامه عنوان کرد: یکی از رسالت‌های معاونت حقوقی در نیرو‌های مسلح این است که دغدغه‌های فرماندهان در حوزه حقوقی را کم کنند و شرایط را طوری مهیا کنند که مجموعه فرماندهی بتواند بیشتر وقت و انرژی خود را به امور مربوط به رزم معطوف کند.

وی با بیان اینکه هر آنچه می‌تواند به امور رزم آسیب بزند باید در حوزه حقوقی نیرو‌های مسلح بررسی شده و از میان برداشته شود، تاکید کرد: تلاش ما در وزارت دفاع این است که با هماهنگی ستاد کل نیرو‌های مسلح، تدابیر ابلاغی را به قوانین تبدیل کنیم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع با بیان اینکه ما سعی کردیم تقاضای قانون‌گذاری در دولت و مجلس را به حداقل برسانیم، افزود: در دو سه سال اخیر کارگروه تنقیح قوانین دفاعی و امنیتی با همکاری دولت و مجلس و نیرو‌های مسلح تشکیل شده و ما تمام قوانین قبل و بعد انقلاب را شناسایی و کدگذاری کردیم و در یک فرآیند کاملا هماهنگ و مشترک با قوای مجریه و مقننه به پیش می‌رویم.

سردار طلایی‌نیک ادامه داد: ما باید حجم قوانین را کم و آن‌ها را ساده‌سازی کنیم تا فرمانده بتواند به سادگی قانون را انجام دهد.

وی در پایان با بیان اینکه تا می‌ توانیم باید کادر‌های حقوقی نیرو‌های مسلح را تقویت کنیم، گفت: ما اخیراً در وزارت دفاع ۲۰ نخبه حقوقی را وارد کادر حقوقی وزارت‌خانه کردیم تا برای آینده هم کادرسازی صورت گیرد.