معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره صحبت‌های روز گذشته روحانی مبنی بر عدم مخالفت رهبری با لوایح چهارگانه، گفت: رئیس جمهور حرف بی‌دلیل و غیر مستند نمی‌زند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سئوالی درباره اظهارنظر برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر بی اطلاعی از نظر رهبری درباره لوایح چهارگانه، گفت: ما امیدواریم با توجه به ضرورت این لوایح در کشور، مجمع این لوایح را تصویب کند. رئیس جمهور هم حرف بی دلیل و غیرمستند نمی‌زند.

وی همچنین درباره اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر اینکه علاوه بر ظریف باید زنگنه هم از دولت برود، بیان کرد: در کشور ما دموکراسی برقرار است و نمایندگان حق سئوال و استیضاح دارند و دولت این حق را به رسمیت می‌شناسد. اظهارنظر یک نفر هم اظهار نظر کل مجلس نیست. ما از همکاری با نمایندگان مجلس راضی هستیم و هر وقت سئوال یا ابهامی به وجود آید وزرا در مجلس حاضر شده و نمایندگان را قانع می‌کنند.

امیری درباره اظهار خوشحالی برخی نمایندگان و چهره‌های سیاسی از استعفای ظریف تصریح کرد: ظریف انسانی مؤمن و دیپلماتی تواناست که صد در صد مورد اعتماد رئیس جمهور است. در زمان مذاکرات برجام هم دیدیم که رهبری با چه الفاظی درباره ظریف اظهارنظر کرده‌اند، ظریف سرمایه ملی برای کشور است و نظام و دولت علاقمندند که از خدمات وی بهره‌مند باشند. باید در اظهار نظرها دقت کرد که موجب خوشحالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و هیأت حاکمه آمریکا را فراهم نکنیم.