رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سفر بشار اسد به ایران نشانه واضح قدرت مقاومت در منطقه بود.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: سفر تاریخی و مهم بشار اسد به ایران که در روز سه شنبه انجام شد و دیدارهایی که رییس جمهور سوریه با مقامات عالی رتبه کشورمان داشت، پیام های مهمی برای جهانیان دارد.

وی افزود: این سفر تاریخی نباید تحت الشعاع هیچ مسئله ای، حتی استعفای ظریف از وزارت خارجه قرار گیرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: علت این است که سفر بشار اسد به تهران را متحدان آمریکا از قرنطینه ها و پناهگاه های خود دیدند. همان متحدانی که بارها به آمریکا خوش خدمتی کرده و پول های میلیارد دلاری خرج کردند، تا بشار اسد سقوط کند.

فلاحت پیشه گفت: متحدان سابق آمریکا امروز سقوط کرده اند، اما می بینند بشار اسد با اقتدار در کشورش حضور دارد و توطئه آمریکا برای سرنگونی دولت قانونی سوریه شکست خورده است.

وی افزود: زمانی که بحران داخلی سوریه اوج گرفت، بشار اسد تنها 11 درصد از خاک کشورش را در اختیار داشت، اما با حمایت های جمهوری اسلامی توانست تروریست های داعش را که از سوی آمریکا و متحدانش حمایت می شدند، سرکوب کرده و امنیت را به سوریه بازگرداند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: سفر بشار اسد به ایران نشانه واضح قدرت مقاومت در منطقه است و باید کارشناسان به درستی پیام ها و اثرات این سفر تاریخی را تحلیل کرده و پیام روشنی را در مورد اقتدار مقاومت اسلامی در منطقه به جهانیان مخابره کنند.

فلاحت پیشه متذکر شد: ربط دادن استعفای ظریف به سفر تاریخی بشار اسد به ایران، اگر از روی عمد نباشد، به طور قطع کج سلیقگی و عدم درک صحیح مناسبات بین المللی در منطقه حساس خاورمیانه است.

وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که از مردم سوریه و دولت قانونی این کشور تا زمانی که مورد حمایت مردم است، دفاع کرده و متحدان آمریکا به ویژه کشورهای مرتجع عربی که روزی خواستار سرنگونی دولت بشار اسد بودند، امروز بیش از گذشته شکست خود را پذیرفته اند.