معاون پارلمانی، حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور گفت: امیدواریم مجمع تشخیص مصلحت لایحه پالرمو را تأیید و به تصویب برساند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی، حقوقی و امور مجلس رییس جمهور در بدو ورود به اهواز در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور تاکید دارند تا اعضای دولت سفر استانی داشته باشند و از نزدیک در جریان مشکلات استان‌ ها قرار بگیرند و سیاست‌های عمومی دولت را در استان‌ها پیگیری کنند.

وی افزود: در این راستا به صورت هفتگی به استان‌ها سفر می‌کنیم و امروز نیز در این راستا به استان خوزستان سفر کردیم تا با خانواده شهدا، مقامات محلی و استانی دیدار و صحبت‌هایی را انجام دهیم.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور تصریح کرد: همچنین امروز بنا است تا چند واحد تولیدی و کارگری را از نزدیک بازدید تا در جریان مشکلات کارگران و مدیران آنها قرار بگیریم.

امیری عنوان کرد: در اسفندماه هر سال در استان‌ها جشن استقلال کانون‌های وکلا به عنوان مهمترین نهادهای صنفی برگزار می‌شود و امروز در پایان سفر در این جشن در استان خوزستان حضور پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مردم متدین استان خوزستان در طول ۴۰ سال گذشته دینشان را به انقلاب اسلامی و اسلام ادا کرده‌اند.

معاون پارلمانی، حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به لایحه پالرمو عنوان کرد: این لایحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است. دولت چهار لایحه را برای تأمین مسائل داخلی و مراودات بین المللی با مؤسسات مالی و بانک‌های دنیا به مجلس تقدیم کرده است و مجلس آنها را تصویب کرده است.

امیری ادامه داد: دو لایحه تا کنون نهایی شده‌اند و دو لایحه همچنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند که یکی از این لوایح، لایحه پالرمو است و امیدواریم مجمع تشخیص مصلحت نیز این لایحه را تأیید و به تصویب برساند.

وی خاطرنشان کرد: این لوایح از ضروریات ارتباطات بانکی و مالی با دنیا هستند و امیدواریم مورد تأیید و تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار بگیرند.