نماینده اصفهان در مجلس گفت: مدیران ما فقط ادعای اجرای سیاست های اقتصادی مقاومتی را مطرح کرده و در عمل کاری از آنها ندیده ایم.

حجت الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: اگر به کارنامه عملکرد مسوولان و مدیران کشور نگاه کنیم، می بینیم که در حوزه جنگ اقتصادی و تلاش در جهت اجرای سیاست های بیست و چهارگانه اقتصاد مقاومتی، مدیران تنها ادعا کردند و در عمل کاری انجام ندادند.

وی افزود: دلیل این ادعا نیز در وضعیت اقتصادی کشور، رکود اقتصادی، تورم و گرانی ها به طور کامل مشخص است. اگر مدیران برای اجرای سیاست های اقتصادی تلاش می کردند، به طور قطع با وضعیت اقتصادی و مشکلات گسترده معیشتی امروز رو به رو نبودیم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد: متاسفانه شواهد نشان می دهد که مسوولان عزم و اراده ای برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و موفقیت در جنگ اقتصادی علیه دشمنان نداشته و نمی خواهند از ظرفیت های موجود در داخل کشور و با اتکا به توان مدیریتی، وضعیت اقتصادی را اصلاح کنند.

سالک در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مدیران کشور حاضر هستند در این شرایط اقتصادی از درصدی از حقوق و پاداش خود برای همراهی با مشکلات معیشتی مردم گذشت کنند؟ گفت: این موضوع دو بخش دارد. یک بخش مربوط به اجرای قانون است که با مصوبه مجلس، پرداخت حقوق و مزایا و پاداش به مدیران محدود شد و دیگر مانند گذشته شاهد پرداخت حقوق و پاداش های نجومی نیستیم.

وی افزود: بخش دیگر مربوط به روحیه مدیران است. متاسفانه مانند دوره دفاع مقدس کمتر با مدیران جهادی و انقلابی رو به رو هستیم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تاکید کرد: متاسفانه معیارهای ارزشی ما ضربه خورده و به همین دلیل شاهد هستیم که بخش مهمی از مردم کشور حقوق حداقلی یک ملیون و دویست هزار تومانی دریافت می کنند و عده ای نیز حقوق ها و پاداش های غیر متعارف. اگر ملاک عمل ما اصول و ارزش های انقلابی بود، نباید با چنین شرایطی مواجه می شدیم.