علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کالاهای اساسی به اندازه کافی در داخل تولید می شود و کمبودی در این زمینه نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد امیرآبادی‌فراهانی در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه پیشنهادی برای اصلاح روند توزیع کالاهای اساسی مطرح کرد و گفت: صف‌های طولانی خرید گوشت و مرغ و تأمین کالاهای اساسی از مشکلات اساسی امروز ملت است.

وی با بیان اینکه همه می‌دانند به اندازه کافی ارز در کشور وجود دارد و پشتیبانی ارزی کشور مناسب است، ادامه داد: همچنین کالا به اندازه کافی در داخل تولید می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، اما نحوه توزیع کالاها نامناسب است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چرا صف‌های طولانی گوشت و مرغ در کشور ایجاد شده است؟ مردم به دلیل توزیع مناسب و عدم نظارت دولت اعتمادی به وضعیت اقتصادی ندارند و باید این اعتماد به مردم برگردد و مردم اطمینان حاصل کنند که وضعیت اقتصادی کشور مناسب است.

وی با اشاره به اینکه مردم در شرایط کنونی گرفتارند و مشکلات زیادی دارند، اظهار داشت: قرار بود شهریور ماه اقداماتی برای حمایت از وضعیت معیشتی مردم صورت گیرد که نوبخت بیان کرد شما اقدامی انجام ندهید و دولت اقدامات لازم را انجام می دهد اما کاری انجام ندادند.

امیرآبادی‌فراهانی تاکید کرد: اگر این موضوع در شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه پیگیری شود، بنده از طرح پیشنهاد خود منصرف می‌شوم.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: بررسی این موضوع پیش از عید مسائلی را در اذهان ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: این موضوع در دست بررسی است تا مشخص شود که آیا می‌توان بین قوای مختلف راه حلی برای حل آن یافت و اگر اجازه داده شود، پس از پایان بررسی بودجه و در زمان اصلاح ساختاری مدنظر مقام معظم رهبری، این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.