سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش ما این است که قبل از موعد مقرر بررسی بودجه به پایان برسد، زیرا شورای نگهبان هم برای بررسی این مصوبات ۱۰ روز زمان نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری موج، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بالغ بر ۶ هزار پیشنهاد بودجه‌ای از سوی نمایندگان وجود دارد و اختیارات آیین‌نامه‌ای برای ارائه پیشنهادات، زمانی بیش از حد معمول برای بررسی بودجه نیاز است.

وی افزود: در سال‌های گذشته عموماً بررسی بودجه سه هفته به طول می‌انجامید، اما با وجود این پیشنهادات و روند فعلی بررسی بودجه بیش از یک ماه طول می‌کشد.

نعمتی تصریح کرد: امروز تعدادی از نمایندگان پیشنهاد کردند که تعداد شیفت‌های بررسی بودجه را به سه شیفت افزایش دهیم که نمایندگان در رای‌گیری با آن موافقت کردند و بر این اساس شیفت سوم بعد از نماز مغرب و عشا تا ساعت ۸:۳۰ ادامه خواهد داشت.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: تمام تلاش ما این است که قبل از موعد مقرر بررسی بودجه به پایان برسد، زیرا شورای نگهبان هم برای بررسی این مصوبات ۱۰ روز زمان نیاز دارد، البته آنان قول داده‌اند که هم زمان با بررسی این لایحه نسبت به رسیدگی آن در شورای نگهبان اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال بررسی و تصویب بودجه یک دوازدهم گفت: بعید است چنین اتفاقی به وقوع بپیوندد.