معاون رییس جمهوری؛

معاون رئیس جمهوری گفت: بدون تردید ما از بابت تفاوت قیمت ناشی از نرخ ارز هر ریالی که کسب کنیم جزء سیاست های دولت است که آن را دقیقا به خود مردم برگرداند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان اظهار داشت: این سفر به سیستان و بلوچستان با ۲ هدیه از سوی هیات وزیران و رئیس جمهوری انجام می شود.

وی بیان کرد: بعد از سفری که معاون اول رئیس جمهوری در چند هفته قبل به سیستان و بلوچستان داشتند مقرر شد که ما یک برنامه کوتاه مدت حداکثر ۲ و نیم ساله تا پایان دولت دوازدهم برای شتاب بخشی به توسعه این استان طراحی کنیم.

معاون رئیس جمهوری گفت: همچنین طرح ویژه ای برای مسکن محرومان داریم که موافقت نامه ای را با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای کم درآمد و کسانی که ویژگی خاصی را که تعریف کردیم دارند ساخته می شود.

وی ادامه داد: مسکن محرومان در مدت زمان یک سال و در دهه فجر سال آینده افتتاح می شود.

نوبخت با اشاره به درآمدهای ناشی از تفاوت قیمت ارز گفت: بدون تردید ما از بابت تفاوت قیمت ناشی از نرخ ارز هر ریالی که کسب کنیم جزء سیاست های دولت است که آن را دقیقا به خود مردم برگرداند.

وی ادامه داد: بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در چند ماه گذشته مابه تفاوت ارزی که برای خوراک پتروشیمی و پالایشگاه ها و فولاد داشتیم به خود مردم در قالب بسته های جبرانی و حمایتی برگرداندیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر سیاستی برای سال آینده در این خصوص اعمال شود همه مابه تفاوت قیمت ارز به خود مردم برمی گردد.

معاون رییس جمهور ادامه داد: به طور نمونه ۱۴ میلیارد دلار برای سال آینده آنچه که در سال جاری در قالب بسته غذایی و حمایتی در حال اجرا داریم با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای ۲۵ قلم کالای اساسی مردم درنظر گرفتیم.

نوبخت تصریح کرد: اگر این به هر رقم دیگری به جای ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برسد مثلا به ارز نیمایی برسد ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع به دست می آید که تصمیم داریم همه ی آنها را به خود مردم برگردانیم.

وی بیان کرد: چنانچه کالاها با نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان انجام شود در ارائه این اقلام از کالاهای اساسی در حد ۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه به صورت کالایی و غذایی در بین مردم توزیع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها