عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان به دنبال ذلیل کردن ملت ایران هستند.

به گزارش خبرگزرای موج، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  عصر امروز در مراسم یادواره شهدا و ایثارگران مسجدجامع اصفهانک و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاببا بیان اینکه همه ما بر این باوریم که هرچه امروز داریم به برکت خون شهدا و امام شهداست، اظهار داشت: بنابراین وظیفه ما هم از بعد الهی و هم از بعد انسانی این است که در برابر این لطفی که در روزهای سخت شهدا و ایثارگران و جانبازان که جان شان را برای خدا دادند، در حق ما کردند، قدر شناس باشیم. لذا تا زنده ایم باید یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم . قدر ان نعمت بزرگ را دانسته و شکر گذار باشیم. شکر این نعمت هم جز این نیست که این مسیر که راه سعادت دنیوی و اخروی مان است را ادامه دهیم. اگر لحظه ای غفلت کنم هم مدیون شهدا و امام شهداییم و هم زندگی مان از برکت و صفا صمیمیت فاصله می گیرد.

اوی با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت :همه شاهد حضور پرشور مردم که برای اسلام، خون شهدا و عهدی که بین خود وخدا بسته اند و به میدان امند، بودیم. باید دست این ملت  را که با هر دین و گرایش و سلیقه نشان دادند پای اسلام و عزت کشورشان ایستاده اند را بوسید که هرگز دشمن را شاد نمی کنند و این فهم مردم که با وجود مشکلات مسائل رااز هم تفکیک کرده و به میدان امده اند، قابل ستایش است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:  امروز افتخارات بزرگی در کشور داریم از جمله عزت، استقلال، اینکه مردم خود برای سرنوشت شان تصمیم می گیرند و امنیت. امروز کشور ما به برکت مجاهدت همین شهدا در حالی از امنیت کامل برخوردار است که کشورهای اروپایی و امریکایی دارای چنین شرایطی نیستند و آتشی که افروخته اند دامن خودشان را گرفته است.شما به همین حادثه اخیر بنگرید که 28 تن از بهترین فرزندان این مرز و بوم درراه د فاع و امنیت به شهادت رسیدند. حتی در حوزه مسائل زیرساختی کشور نیز شرایط خوبی داریم. در شهر و روستا که نگاه کنیم با همه فشارها و حوادث و دشمنی هایی که با انقلاب ما شد که یکی از انها برای سقوط یک حکومت کافی بود، اتفاقات خوبی افتاده است.

قالیباف بااشاره به ترورها در اوایل انقلاب و تحریم ها گفت: وقتی ما بخواهیم در مسیر انقلاب حرکت کنیم با سختی هایی مواجهیم اما با وجود همه این مشکلات خدمات خوبی در حوزه زیرساخت ها شکل گرفته اما در کنار این افتخارات متاسفانه مشکلاتی وجود دارد که باعث ازردگی خاطر و غصه همه می شود. تلخ تر ان زمانی است که بعضی مشکلاتی که در حوزه مسائل معیشتی است را به انقلاب و ارزش هایی که برای شان جان داده ایم نسبت می دهند و یا می گویند اگر ما با امریکا دشمنی نکنیم این مشکلات را نخواهیم داشت. سختی و تلخی این حرف ها بیشتر از خود مشکلات است.

وی افزود: به عنوان یک خدمتگزار و اشنا با مسائل کشور به شما عرض می کنم بخش قابل توجهی از این نابسامانی های حوزه معیشتی ریشه در مسیر انقلاب و اسلام و حرکت در مبارزه با ظلم ندارد.حتی در  تحریم هه هم ندارد بلکه ریشه اصلی ان در ناکارامدی و ضعف مدیریت است. اینها غیر قابل تحمل است. اینها را نباید به گردن امریکا انداخت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه وقتی نگاه این طور است که موضوعات با نگاه بیرون از توان مردم و جوانان باید حل شود، یعنی منتظر حل مشکل مان به دست دشمنان مان هستیم تصریح کرد: این کار عاقلانه  نیست.

فرمانده لشگر 5 نصر در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ما به دنبال دشمن تراشی نیستیم، خاطرنشان کرد: اگر فکرکنیم که دشمنانی شکه قریب به یک قرن به کشورمان خیانت کرده اند دشمنانی که از عصر مشروطه تا 28 مرداد و تا شکل گیری انقلاب و کودتاها و تحریم ها و فشارهای بعد از انقلاب به ما خیانت کرده اند، ممکن است بیایند و گره از کار ما باز کنند و ما به انها اعتماد کنیم، سخت در اشتباهیم. انها زمانی گره از مشکلات ما باز می کنند که تن به ذلت شان بدهیم و ملت ما هرگز زیر بار ذلت نمی روند. لذا اگر می گوییم جهاد ادامه دارد باورمان این است که این انقلاب هم به زندگی مادی مردم توجه دارد و هم زندگی معنوی یعنی هم دین مردم و هم دنیای مردم. هرکه بخواهد دین و دنیای مردم را از هم جدا کند باید بداند این مغایر با باورهای انقلاب ما از ابتدا بوده است.

وی با بیان اینکه اگر امروز کاری از دست مان بر بیاید باید برای مردم انجام دهیم، گفت: به تعبیر امام راحل که می فرمودند اگر کسی کاری از دستش بربیاید و برای مردم انجام ندهد مصداق عینی ضد انقلاب است باید گره از کار مردم باز کنیم و اگر این طور نکنیم یعنی ما نمی خوایم راه شهدا را ادامهدهیم.

قالیباف افزود: برخی می گویند شهدا برای نان نرفته اند. بله شهدا برای اسلام رفته اند اما اسلام برای زندگی مردم تاکید دارد. این انقلاب که برخواسته از فرهنگ قران و اهل بیت است هم دین مردم و هم دنیای مردم ا تضمین کرده است. لذا وقتی می گوییم مجلس ذکر شهداست و این نعمت بزرگی است شکر این نعمت ان است که وقتی مردم در سختی هستند ما نباید ارام بنشینیم  بلکه باید دغدغه این مردم را داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه از اینکه می بینیم بزرگ مردانی که مقابل دشمن مردانه ایستادند و سرخم نکردند امروز در مقابل زن و فرزندشان بخاطر مشکلات اقتصادی سرشان پایین است شرمنده می شویم، تاکید کرد: به دلیل بیکاری و مشکلات برخی جوانان ناگزیرند در سن جوانی هنوز پول توجیبی شان را از والدین بگیرند هم خودشان می شکنند و هم پدر و مادرشان. خب اخر مگر قرار ما در انقلاب این بوده است؟ مسلما نه.

قالیباف ادامه داد: به شما به عنوان فردی مطلع عرض می کنم مشکلاتی که امروز می بینیم به دلیل نبود امکانات و پول و تحریم نیست. نمی گویم تحریم روی کشور اثر ندارد. اثر دارد اما نه اینکه دچار این مشکلات فعلی بشویم.

وی با تاکید بر اینکه تحریم همان طور که تهدید است فرصت هم ایجاد می کند، گفت: از اول انقلاب ما در تحریم بوده ایم البته قبول داریم در 7،8 سال اخیر  فشارها بیشتر شده است. اما همین 5،6 سال قبل در تولید بنزین مشکل داشتیم اما همین چند روز قبل با تلاش بچه هایی که باور انقلابی دارند و معتقدند تحریم برای ما تهدید نیست ، پالایشگاه تولید بنزین افتتاح شد و حالا نه تنها مشکلی در تامین بنزین نداریم می توانیم صادر هم بکنیم.

فرمانده لشگر 5 نصر در دوران دفاع مقدس ادامه داد: در زمان تحریم دیدیم اگر تکیه بر جوانان و مردم کنیم مشکلات حل می شود اما اگر چشم مان به ان طرف مرزها برای حل مشکلات مان باشد باید هم در صف مرغ و گوشت یخی مردم مان بایستند. تازه وقتی مرغ و گوشت یخی را هم می اوریم بلد نیستیم توزیع کنیم و می بینیم مردم چقدر دچار مشکل می شوند در این صف ها.دیگر اینها را به حساب انقلاب و دین نگذاریم بلکه شجاعت داشته و بگوییم ضعف مدیریت ماست.

قالیباف با بیان اینکه وقتی کار خوبی انجام می شود می گوییم ما بودیم اما وقتی خراب می شود حاضر نیستیم مسوولیت بپذیریم و گردن دیگران می اندازیم، تصریح کرد: ما با امریکا مبارزه می کنیم شهید می شویم اما زیر بار ذلتش نمی رویم زیرا اسلام به ما اجازه نداده پا روی عزت و استقلال مان بگذاریم. ما نشان دادیم از افراد ملی گرایی که مدعی بودند برای خاک وطن همه کاری می کنند ملی گرا تر هستیم زیرا انها وقتی دشمن به خاک وطن شان حمله کرد راضی نشدند یک تیر پرتاب کنند.اما همین بچه مسلمان ها در سایه امام (ره)و رهبری برای وطن جان دادند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سزاوار نیست زندگی مردم را در سختی قرار دهیم عنوان کرد:یکی از راههای حل مشکلات اینست که به باورهای انقلاب که مبتنی بر سنت های الهی لایتغیر است باور داشته باشیم.هرچقدر نسل ها پیش بروندو دنیا بر هر پایه ای بچرخد سنت های الهی لایتغیرند و مبنای انقلاب ما همین سنت هاست و این اصول همیشه ثابتند.

فرمانده لشگر 5 نصر در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ما به دنبال دشمن تراشی نیستیم، خاطرنشان کرد: اگر فکرکنیم که دشمنانی که قریب به یک قرن به کشورمان خیانت کرده اند دشمنانی که از عصر مشروطه تا 28 مرداد و تا شکل گیری انقلاب و کودتاها و تحریم ها و فشارهای بعد از انقلاب به ما خیانت کرده اند، ممکن است بیایند و گره از کار ما باز کنند و ما به انها اعتماد کنیم، سخت در اشتباهیم. انها زمانی گره از مشکلات ما باز می کنند که تن به ذلت شان بدهیم و ملت ما هرگز زیر بار ذلت نمی روند. لذا اگر می گوییم جهاد ادامه دارد باورمان این است که این انقلاب هم به زندگی مادی مردم توجه دارد و هم زندگی معنوی یعنی هم دین مردم و هم دنیای مردم. هرکه بخواهد دین و دنیای مردم را از هم جدا کند باید بداند این مغایر با باورهای انقلاب ما از ابتدا بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها