سفیر سابق پاکستان در تهران؛

سفیر پاکستان در تهران تاکید کرد که کشورش پناهگاه تروریست های جیش العدل نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، جاوید حسین سفیر سابق پاکستان در تهران روز چهارشنبه در مصاحبه با الجزیره اعلام کرد که بر خلاف اظهارات مقامات ایرانی، کشورش پناهگاهی برای گروه تروریستی جیش العدل که مسئولیت حمله خونبار به نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفت، نیست.

وی تاکید کرد این موضوع که پاکستان به نیروهای جیش العدل اجازه می دهد تا آزادانه داخل مناطق مرزی با ایران فعالیت کنند، ادعایی "بی اساس و کاملا نادرست" است.

جاوید حسین افزود: ما اجازه نمی دهیم که خاکمان توسط سازمان های تروریستی برای هدف قرار دادن همسایگانمان مورد استفاده قرار گیرد.

سفیر سابق پاکستان تاکید کرد: من می توانم به شما اطمینان دهم که این مساله برای ما هم مایه نگرانی است، و ما در حال همکاری با دولت ایران هستیم تا مطمئن شویم که این عناصر (تروریستی) دستگیر شده و به دست قانون سپرده می شوند.

وی افزود که اسلام آباد و تهران در سطوح ملی و محلی با یکدیگر در تماس بوده و فکر نمی کند که تنش های به وجود آمده میان دو کشور پس از حمله تروریستی اخیر، تشدید شوند.

 حسین با تایید وجود "روزنه هایی" در مرز کشورش با ایران، به همکاری نزدیک میان دولت های دو کشور اشاره کرده و گفت پاکستان و ایران باید روابط دوستانه خود را حفظ کنند.

روز سه شنبه سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد عامل انتحاری و دو نفر از عناصر تیم تروریستی حمله به نیروهای سپاه، پاکستانی بوده اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز روز یکشنبه با محکوم کردن حادثه تروریستی زاهدان که منجر به شهادت 27 تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد، از دولت پاکستان خواست تا پاسخگوی این اقدام باشد، چرا که گروه تروریستی جیش العدل از خاک پاکستان طراحی‌های خود را انجام داده و به آن عمل کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها