وزیر بهداشت گفت: در شورای عالی بیمه یک تیم کارشناسی و حرفه‌ای وجود دارد. تلاش می‌کنیم تا تعرفه‌ها را به گونه‌ای تعریف کنیم که کمترین فشار به مردم بیاید.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت، با اشاره به مصوبات شورای عالی بیمه گفت: در شورای عالی بیمه با توجه به تشکیلاتی که داریم، در مورد تعرفه‌های بیمه بازنگری می‌کنیم.

وی با اشاره به تعرفه‌های مشخص شده گفت: در شورای عالی بیمه یک تیم کارشناسی و حرفه‌ای وجود دارد. تلاش می‌کنیم تا تعرفه‌ها را به گونه‌ای تعریف کنیم که کمترین فشار به مردم بیاید.

نمکی در ادامه افزود: هنوز تعرفه‌های بیمه پیشنهادی در شورای عالی نیامده است.  علت این امر آنست که شورای عالی نماینده مجموعه‌های بیمه گذار، بیمه گر هستند و از حقوق هر طرف دفاع می‌شود. دولت برای تعرفه دولتی و مجموعه‌ای که در اختیار خود دارد باید بازنگری کند و وضعی که این تعرفه ایجاد خواهد کرد در منابع سال آتی دولت را باید بررسی کنیم. 

نمکی با اشاره به   قانون بودجه 98 گفت:  ما در حد تورمی که در بودجه دیدیم؛ برای بخش دولتی  بیشتر از این مبالغ نمی‌توانیم  در نظر بگیریم.

وزیر بهداشت درمورد رقم فرار مالیاتی پزشکان گفت: بنده رقم درست آن را نمی‌دانم، البته  ممکن است ما در همه قشر‌ها چیزی به نام فرار مالیاتی  داشته باشیم، و نمی‌توان این موضوع را انکار کرد، اما این رقمی که در جامعه اعلام کردند قطعا رقم درستی نیست و امیدوارم رقم درست‌تر آن را بتوانیم پیدا کنیم.

نمکی درباره افزایش قیمت دارو‌ها گفت: قیمت دارو فقط همان افزایش قیمت هر ساله  است، اصلا نگذاشتیم دارو بیش ازهمان  ۹ تا ۱۰ درصدی که افزایش قیمت دارو در سال ۹۷ بوده، افزایش یابد.  اگر این چنین بود اصحاب رسانه بلافاصله یا به سازمان غذا و دارو و یا مستقیم به دفتر خود بنده خبر دهند که ما پیگیری خواهیم کرد، هرکس هر دارویی را فراتر از قیمت بین ۹ تا ۱۰ درصد افزایش چه داخلی و چه خارجی نسبت به سال قبل به مردم بدهند قطعا متخلف است و ما این را نمی‌پذیریم.