موج
کدخبر : ۲۶۵۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265875

عضو فراکسیون ولایی مجلس؛

عضو فراکسیون ولایی مجلس که طرح استیضاح رییس جمهور را امضا کرده است، گفت: هیچ امیدی به این مجلس برای استیضاح رییس جمهور و حتی وزرا نداریم.

سید محمد جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: در روزهای اخیر برخی از نمایندگان طرح استیضاح رییس جمهور را در 14 محور آماده کرده و من نیز این استیضاح را امضا کردم.

وی افزود: البته بارها گفته ام که به این مجلس و با ترکیبی که مجلس فعلی دارد، هیچ امیدی برای استیضاح رییس جمهور و حتی استیضاح وزرا نداریم و صحت این مدعی را می توان در طرح استیضاح هایی که به نتیجه نرسید، مشاهده کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: برای بیان بهتر موضوع باید چند نمونه را مطرح کنم. به عنوان نمونه در جلسه غیر علنی مجلس بیژن زنگنه وزیر نفت به جای بیان مسائل مربوط به وزارت نفت، به نامه 72 نماینده مجلس در انتقاد به عملکردش اشاره و تاکید کرد که اخبار نادرستی به نمایندگان منتقل شده و این کار افراد حسود و طرد شده است.

ابطحی گفت: همان زمان آقای دهقان نماینده طرقبه، نامه ترکان به جهانگیری را قرائت کرد که در آن نامه ترکان از گلایه هندی ها در خصوص کارشکنی زنگنه گفته بود. به زنگنه گفتیم که این حرف ما نیست، بلکه حرف خود اعضای دولت است و چرا ما را حسود و طرد شده خطاب می کنید؟

وی ادامه داد: چند وقت بعد 9 نماینده مجلس در نامه ای به رییس جمهور، خواستار بررسی سرنوشت درآمدهای نفت و گاز و علت عدم واریز بخشی از آن به خزانه و صندوق توسعه ملی شدند. در مقابل نوبخت اعلام کرد که از نمایندگان امضا کننده این نامه شکایت می کند.

نماینده خمینی شهر در مجلس افزود: ما از شکایت این آقایان خوشحال می شویم. حتی چندی پیش نهاد ریاست جمهوری از من شکایت کرده بود که در دادگاه به صراحت گفتم ای کاش خود آقای روحانی از من شکایت می کرد تا امروز من و رییس جمهور در برابر قاضی می نشستیم و از خود دفاع می کردیم، نه اینکه نهاد ریاست جمهوری از یک نماینده شکایت کند.

ابطحی امیدی به این مجلس نیست

ابطحی گفت: در مقابل این رفتارها، ما هرگز ندیدیم مجلس واکنش جدی نشان دهد. علت این است که ترکیب سیاسی مجلس مشخص بوده و نمی توان به آن  امید داشت. ما در مجلس در اقلیت هستیم و مردم نیز می دانند که در اقلیت هستیم و کاری از ما بر نمی آید.

وی بیان داشت: یک روز آقای ادیانی راد نماینده استان مازندران از وزیر خارجه سوالی را مطرح کرد. مجلس از پاسخ های ظریف قانع شد و به آن رای داد. به یکی از نمایندگان فراکسیون امید گفتم، آیا پاسخ های ظریف ربطی به سوال ادیانی راد داشت؟ این نماینده گفت که اصلا پاسخی نداد. به او گفتم پس چرا رای دادید؟ گفت از لج شما رای دادم. معلوم است در مجلسی که از روی لج و لج بازی رای می دهند،  کاری درست نمی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: یک روز 72 نماینده در انتقاد از عملکرد وزیر نفت نامه ای به سران قوا می نویسند و فردا یک تعداد دیگری از نمایندگان در حمایت از زنگنه امضا جمع می کنند. این کارها پسندیده نیست. اما دلیل آن را می دانیم. دلیل آن در روز جلسه رای اعتماد زنگنه مشخص شد.

ابطحی با یادآوری سخنان وزیر نفت در جلسه رای اعتماد گفت: همان زمان زنگنه بیان کرد که نمایندگان پس از نمایندگی کجا باید بروند؟ به عبارتی به نمایندگان وعده داد که در وزارت نفت استخدام می شوند و آنها را با این وعده خرید.

وی تاکید کرد: آن زمان فریاد زدیم این اظهارات زنگنه توهین به مجلس و توهین به نمایندگان است و نباید به وی رای اعتماد بدهیم. اما نماینده ای که به فکر پست گرفتن است، به فکر انتقالی گرفتن به وزارت نفت است، به مصالح ملت و کشور توجه ندارد. حال شما بگویید که کجای این مجلس عصاره فضائل ملت است؟

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها