مراسم الحاق زیر دریایی پیشرفته فاتح به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور روحانی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم الحاق زیر دریایی پیشرفته فاتح به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان آغاز شد.

با تلاش متخصصان متعهد و توانمند سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، زیردریایی پیشرفته «فاتح» پس از موفقیت در تست‌های نهایی، به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق می‌شود.

فاتح نخستین زیردریایی کلاس نیمه سنگین ایران دارای ویژگی‌های منحصربه فردی است که کاملاً بومی بوده و از صفر تا صد آن بدست متخصصان توانمند صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده و از فناوری‌های روز دنیا برخوردار است.

زیردریایی فاتح از سامانه‌های سوناری، رانش الکتریکی، مدیریت نبرد ترکیبی، سامانه هدایت موشک زیر سطح به سطح، هدایت اژدر، جنگ‌های الکترونیکی و مخابراتی، سامانه مخابراتی امن و یکپارچه و ده‌ها سامانه مدرن دیگر برخوردار است که به نوبه خود موجبات افزایش قدرت دفاعی و آفندی نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراهم می‌کند.

ساخت زیر دریایی مدرن به دست متخصصین صنعت دفاعی حاکی از بلوغ و تعمیق روحیه خود باوری، خود اتکایی و مدیریت جهادی در تلاشگران عرصه علم و صنعت دفاعی کشور است.