عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: سکوت وزارت صنعت در برابر افزایش قیمت خودرو سوال برانگیز است.

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه در بازار خودرو شاهد نا به سامانی های گسترده ای هستیم و هر روز قیمت خودرو افزایش می یابد و هیچ کس هم پاسخگوی این وضعیت نیست.

وی افزود: یک روز نداشتن قطعه را بهانه می کنند و روز دیگر تقصیر را گردن تحریم ها می اندازند و یک روز هم طرح می آورند که قیمت خودرو باید 5 درصد زیر قیمت بازار باشد! متاسفانه در تمام این موارد وزارت صنعت سکوت کرده و این سکوت سوال برانگیز است.

عضو کمیسیون صنایع تصریح کرد: اگر قرار بود که هیچ کس به افزایش قیمت خودرو نظارتی نداشته باشد و در نهایت هم قیمت را بازار تعیین کند، چه نیازی بود که این میزان دستگاه عریض و طویل نظارتی راه اندازی کرده و بودجه های هنگفت در اختیار وزارت صنعت قرار دهیم و در نهایت هم هیچ کس پاسخگو نباشد؟

سبحانی فر گفت: ما هنوز مفهوم قیمت خودرو بر اساس 5 درصد زیر قیمت بازار را متوجه نشده ایم. آیا قرار است که قیمت خودرو را بازار و دلال ها تعیین کنند؟ اگر فردا خودروسازها اعلام کردند که ماشین نمی فروشیم و قیمت دو برابر شد، باز هم خودروسازها می خواهند بگویند که 5 درصد زیر قیمت بازار خودرو تحویل می دهند؟

وی تاکید کرد: شیوه قیمت گذاری بر اساس 5 درصد زیر قیمت بازار، به طور قطع خودروسازها را وسوسه می کند که با اقداماتی، قیمت بازار را افزایش داده و از این طریق محصولات خود را گران تر به فروش برسانند.

سبحانی فر در پایان گفت: باید دولت و مجلس و دستگاه های ارشد نظارتی به مسئله افزایش قیمت خودرو ورود کرده و با کسانی که که در این مسیر بی تدبیری کرده اند، برخورد شود.