رییس فراکسیون جوانان مجلس گفت: بیانیه مهم رهبری معظم انقلاب با عنوان بیانیه گام دوم انقلاب باید سرلوحه تمام تصمیم گیری های کشور قرار گیرد.

سید فرید موسوی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب اسلامی در آستانه ورود کشور به پنجمین دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی، بیانیه بسیار مهمی تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب صادر فرمودند که دارای نکات بسیار ارزشمند و قابل توجه و تامل است.

وی افزود: وقتی به بیانیه رهبری عظیم الشان انقلاب دقت کنیم، در می یابیم که معظم له خط حرکت انقلاب و مسیر جمهوری اسلامی را با توجه به شرایط و مقتضیات زمان در دهه پنجم انقلاب به درستی ترسیم فرموده اند که این ریل گذاری باید سرلوحه تمام تصمیم گیری ها در سطوح مختلف اداره کشور قرار گیرد.

رییس فراکسیون جوانان مجلس تصریح کرد: نکته قابل توجه در بیانیه گام دوم انقلاب این است که رهبری معظم انقلاب، نقش بسیار مهمی را بر عهده جوانان قرار داده اند و روی سخن معظم له، با نسل جوان است. این رویکرد نشان می دهد که جمهوری اسلامی در دهه پنجم به جوانان با ایمان و مقاوم خود امیدواری بسیاری دارد.

موسوی گفت: بنابراین باید مسوولان دستگاه های مختلف و به ویژه سران سه قوه، تلاش بیشتری در جهت افزایش استفاده از ظرفیت های نسل جوان انجام داده و فضا را برای فعالیت بیشتر و تاثیرگذار نسل جوان در سیستم حاکمیتی فراهم کنند.

وی با اشاره به برنامه های فراکسیون جوانان مجلس گفت: به طور قطع فراکسیون جوانان مجلس برنامه ویژه ای را برای پیاده سازی اهداف پیش بینی شده در بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار قرار می دهد و تلاش می کنیم با بهره مندی از نظریات و دیدگاه های نسل جوان، این برنامه هر چه سریع تر عملیاتی شود.

نماینده تهران در مجلس اظهار داشت: یکی از نیازهای اصلی کشور، اصلاح ساختار مدیریتی است. متاسفانه در ساختار مدیریتی کشور، تاکید لازم بر بهره مندی از ظرفیت و نیروی جوانان را شاهد نیستیم. البته تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان گام خوبی در این حوزه بود که از سوی مجلس برداشته شد و امیدواریم اجرای کامل آن، بتواند بخش مهمی از مشکلات مدیریتی کشور را کاهش دهد.

موسوی در پایان گفت: به طور قطع باید با اصلاح نظام مدیریتی کشور، بیش از گذشته از ظرفیت، دانش، تخصص و انگیزه جوانان استفاده کنیم و تحقق این مهم، رمز اصلی موفقیت انقلاب اسلامی در دهه پنجم خواهد بود.