فرمانده دانشگاه علوم پزشکی ارتش از تدوین دانشنامه تخصصی ضوابط شرعی در طب نظامی خبر داد و گفت: تدوین این دانشنامه در مراحل آخر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در سالگرد بیست و پنجمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش ، سرهنگ علیرضا خوشدل فرمانده این دانشگاه در جمع خبرنگاران حضور یافت و آخرین دستاوردهای آن را تشریح کرد.

وی در سخنانی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ارتش تلاش های بسیاری برای ارتقا کمی و کیفی خدمات انجام داده و طی سال های اخیر شاهد رشد علمی بسیار خوب این دانشگاه بودیم، به نحوی که هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی ارتش جزو 17 دانشگاه برتر علوم پزشکی قرار داشته و دانشکده پزشکی ارتش نیز در رتبه هشتم دانشکده های پزشکی کشور قرار دارد.

این فرمانده ارشد نظامی افزود: طی پنج سال اخیر بیش از 2 هزار مقاله بین المللی و 2 هزار مقاله علمی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش تدوین و منتشر شده است. ضمن اینکه در این مدت شاهد رشد استناد علمی به مقالات تولید شد شده توسط محققان این دانشگاه هستیم.

خوشدل تصریح کرد: به زودی کتاب علمی و تخصصی در حوزه مرجع دندانپزشکی که توسط متخصصان و دانش پژوهان این دانشگاه تدوین شده است، منتشر می شود.

وی افزود: همچنین در حال تدوین دانشنامه تخصصی ضوابط شرعی در طب نظامی هستیم که این دانشنامه نیز به زودی رونمایی می شود.

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی ارتش حامی 5 شرکت دانش بنیان است و بیش از 30 محصول پزشکی تولید کرده ایم که این محصولات آماده تولید انبوه است.

خوشدل با اشاره به اینکه هم اکنون 35 رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش فعال است، گفت: امیدوار به اخذ مجوز چهار رشته تخصصی جدید هستیم که در صورت اخذ مجوز، فعالیت های علمی این دانشگاه گسترش می یابد.

وی افزود: همچنین به دلیل گسترش فعالیت ها، این آمادگی را داریم که دانشجو از سایر کشورها بپذیریم و در این حوزه به زودی اقدامات لازم از جمله اعطای بورسیه به کشورهای دوست و همپیمان به ویژه کشورهای اسلامی انجام می شود.

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی ارتش با اشاره به برگزاری مراسم های ویژه ای به مناسبت فرارسیدن سالگرد بیست و پنجمین سال تاسیس این دانشگاه اظهار داشت: در این حوزه برگزاری چهار جشنواره را در دستور کار داریم که عبارتند از جشنواره تحقیقاتی رازی، جشواره آداب و سنن، جشنواره ادبی سیمرغ و جشنواره امداد و انتقال.

خوشدل در پایان گفت: جشنواره های از روز شنبه هفته آینده آغاز به کار می کنند.