معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش گفت: ارتش هرگونه تهدید بیولوژیکی دشمن را به لحظه رصد می کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، امیر دریادار مصطفی مداح امروز به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش در جمع خبرنگاران حضور یافت.

وی در این نشست طی سخنانی اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان اسلام و انقلاب جنگی هشت ساله را به ما تحمیل کردند که با آغاز دفاع مقدس، نقش پزشکان برای حضور در جبهه ها و پشت جبهه بسیار اهمیت پیدا کرد.

این فرمانده ارشد نظامی افزود: در آن دوره ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمات ارزشمند و بزرگی به رزمندگان اسلام در حوزه پزشکی و درمانی ارائه کرد و با ساماندهی پزشکان داوطلب، توانست این خدمات را افزایش دهد.

مداح تصریح کرد: پس از پایان دفاع مقدس، این تلاش ها متوقف نشد، چرا که نیاز داشتیم در حوزه پزشکی و درمانی، ارتش پیشرو باشد و به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی ارتش راه اندازی شد که بیست و پنجمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان شده است.

وی گفت: خوشبختانه شاهد هستیم که طی ربع قرن اخیر، دانشگاه علوم پزشکی ارتش خدمات ارزشمندی در حوزه طب نظامی به کشور ارائه کرده و این دانشگاه در حال حاضر جزو دانشگاه های برتر کشور به شمار می آید.

معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش افزود: خدمات معاونت بهداشت آجا به این حوزه محدود نشده و بخش وسیعی از خدمات در حوزه مردم یاری است. زیرا نیروهای مسلح موظف به کمک به مردم هستند و در حوادث مختلفی از جمله وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله کرمانشاه، ارتش و معاونت بهداشت ارتش در صف نخست خدمات رسانی و کمک به مردم قرار گرفته است.

مداح با تاکید بر اینکه توسعه دانش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش از جمله اولویت هایی است که فرماندهی معظم کل قوا بر آن تاکید فرموده اند، گفت: در حوزه پزشکی با کشورهای دوست و هم پیمان و به ویژه کشورهای منطقه ای همکاری های خوبی داریم که از جمله این همکاری ها می توان به انتقال تجربیات و تربیت نیروی انسانی اشاره کرد.

وی یکی از اولویت های معاونت بهداشت ارتش و دانشگاه علوم پزشکی ارتش را شناسایی و رصد تهدیدهای دشمن عنوان کرد و گفت: در جنگ های نوین، شناسایی و رصد هرگونه تهدید نیروی انسانی جزو اولویت های اصلی ارتش به شمار می آید و در این حوزه معاونت بهداشت تهدیدات بیولوژیکی دشمن را به صورت لحظه ای رصد می کند.

معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش در پایان تاکید کرد: خوشبختانه در این حوزه توانمندی های دفاعی بسیار خوبی داریم و برای هرگونه تهدید دشمن آماده هستیم.