سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: وزارت صنعت وظائف اصلی خود را فراموش کرده است.

ولی ملکی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: نظارت بر تولید و توزیع و قیمت گذاری کالا و خدمات از جمله وظائف وزارت صنعت بوده و متاسفانه به نظر می رسد که این وزارتخانه وظائف اصلی خود را فراموش کرده است.

وی افزود: مردم در مواجه با مسوولان و به ویژه نمایندگان مجلس، اعتراضات گسترده ای نسبت به افزایش قیمت ها مطرح می کنند و می پرسند چرا مسوولان نظارت کافی بر نحوه قیمت گذاری ها نداشته و قیمت اجناس به طور مداوم تغییر می کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه در حوزه صنعت خودرو با مشکلات بسیاری از جمله کیفیت تولید خودروی داخلی و قیمت خودرو رو به رو هستیم و این در حالی است که وعده های مسوولان برای کاهش و کنترل قیمت خودرو تاکنون محقق نشده است.

ملکی گفت: یکی از وظائف اصلی وزارت صنعت، نظارت بر قیمت گذاری ها و برخورد با گران فروشی و کم فروشی است، حال پرسش این است که چه اقداماتی برای کنترل قیمت خودرو انجام شده و آیا وعده هایی که از سوی وزارت صنعت و وزیر صنعت در خصوص مقابله با افزایش قیمت خودرو مطرح گردید، محقق شده است؟

وی افزود: متاسفانه مردم تصور می کنند که مسوولان در حوزه برخورد با گران فروشی و کاهش قیمت ها فقط شعار می دهند و این آسیب جدی به اعتماد مردم وارد می کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز، بیان داشت: متاسفانه خبرهایی داریم مبنی بر اینکه اقدامات لازم در خصوص ذخیره سازی اقلام مورد نیاز مردم در ایام عید نوروز از سوی وزارت صنعت به درستی صورت نگرفته و اگر مسوولان این وزارتخانه در روزهای باقی مانده تلاش بیشتری انجام ندهند، مردم در شب عید با مشکلات بسیاری رو به رو خواهند شد.