موج

امیرعبداللهیان:

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل گفت: علیرغم اعمال تحریم های آمریکا، وجود فضای تبلیغاتی منفی رسانه‌های غربی علیه ایران و مشکلاتی که تحریم می‌تواند برای کشور ایجاد کند، در نشاط و رفتار مردم هیچ آثار نگران کننده‌ای از تحریم به چشم نمی‌خورد.

به گزارش خبرگزاری موج، جمعی از مقامات سیاسی، پارلمانی و اساتید دانشگاه‌های آمریکای لاتین و حوزه بالکان با دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین الملل مجلس دیدار کردند.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن خیر مقدم به مهمانان خارجی شرکت کننده در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره)، گفت: علی‌رغم رفتار خصمانه آمریکا، جمهوری اسلامی ایران گام‌های استوار خود را با قدرت در مسیر پیشرفت، توسعه و رفاه مردم تداوم می‌بخشد.

ایران و متحدین اجازه ندادند تروریست‌ها در منطقه غرب آسیا حاکم شوند

وی افزود: تعامل سازنده با همه کشورهای جهان به استثنای رژیم نامشروع اسراییل، همواره در دستور کار جدی سیاست خارجی و دیپلماسی پارلمانی تهران قرار دارد. ما با افتخار و صدای بلند، در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران و متحدین اجازه ندادند که تروریست‌ها در منطقه غرب آسیا حاکم شوند و اهداف ضد بشری محور آمریکایی-صهیونیستی را محقق سازند.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه «ایران، علیرغم فشارهای ترامپ، به کمک مردم و نسل بزرگ جوان کشور، با تمام توان در مسیر شکوفایی اقتصادی، به پیش می‌رود»، ادامه داد: حفظ استقلال و آزادی از دیگر افتخارات جمهوری اسلامی در چهل سالگی و بالندگی انقلاب اسلامی است.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه «کاخ سفید با دخالت آشکار در تحولات ونزوئلا درصدد تکرار بحران سوریه در آمریکای لاتین است»، گفت: مادورو و گوآیدو از فرزندان ونزوئلا هستند و باید به جای مداخله خارجی، گفت‌وگوی دولت قانونی و معارضه مبنای کار قرار گیرد. ترامپ و کاخ سفید فقط به منافع خود می‌اندیشند و دوست هیچ کشوری به شمار نمی‌روند. ایران اسلامی چهل سال به سیاست نادرست آمریکا "نه " گفت و روی پای خود ایستاد. ایران اسلامی معتقد به راه حل سیاسی در همه بحران‌ها از ونزوئلا تا یمن، بحرین، لیبی و سوریه است.

در این دیدار مهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن عرض تبریک به ملت ایران، اظهار داشتند که از مشاهده دستاوردهای بزرگ علمی، فناوری، دفاعی و سازندگی در جمهوری اسلامی ایران متعجب شده‌اند.

آنها اضافه کردند که علیرغم اعمال تحریم های آمریکا، وجود فضای تبلیغاتی منفی رسانه‌های غربی علیه ایران و مشکلاتی که تحریم می‌تواند برای کشور ایجاد کند، در نشاط و رفتار مردم هیچ آثار نگران کننده‌ای از تحریم به چشم نمی‌خورد.

مقامات خارجی ملاقات کننده، رفتار آمریکا را متناقض و سیاست ترامپ در اعمال تحریم را شکست خورده خواندند و مواضع مستحکم مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران را در حفظ استقلال، امنیت و توسعه پایدار ایران، در منطقه متلاطم غرب آسیا، نشانه حرکت شتابان و رو به رشد انقلاب اسلامی خواندند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها