نایب رییس فراکسیون امید مجلس گفت: مردم پاسخ گزافه گویی های مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را در راهپیمایی 22 بهمن می دهند.

محمدرضا تابش در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: سران کاخ سفید و به ویژه ترامپ و مایک پمپئو در ماه های اخیر تلاش بسیاری داشتند تا جمهوری اسلامی ایران را به چالش کشیده و مانع از تحقق اهداف و برنامه های ایران شوند.

وی افزود: از جمله این توطئه ها، اجرای تحریم های گسترده، تلاش برای همراه کردن کشورهای دیگر از جمله اتحادیه اروپا با تحریم های یک جانبه، ایجاد اختلاف در داخل ایران و ... است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه پمپئو وزیر خارجه آمریکا تلاش دارد تا برخی کشورها را در لهستان جمع کرده و اجلاسی را علیه ایران ترتیب دهد. همچنین در هفته های اخیر پمپئو نشست هایی را با افراد ضد انقلابی چون سلطنت طلب ها و منافقین برگزار کرده است.

تابش گفت: این اقدامات از چشم مردم ایران دور نمی ماند و مردم ما اگر چه با هم اختلاف سلیقه سیاسی داشته و دارند، اما در مسائلی که مربوط به مصالح کشور است، اتحاد دارند.

وی بیان داشت: به طور قطع مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر اتحاد خود را نشان داده و پاسخ دشمنی ها و گزافه گویی های سران کاخ سفید از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور را می دهند.

نایب رییس فراکسیون امید با اشاره به تعبیر اشتباه وزیر خارجه آمریکا از نقدهای حسن روحانی رییس جمهور کشورمان گفت: این افتخار جمهوری اسلامی است که مردم می توانند نقدها و انتقادهای خود را به مسوولان گفته و رابطه آنها با مسوولان نیز دو سویه است. به این معنی که اگر مسوولی نیز حرفی داشته باشد، آزادانه آن را با مردم در میان می گذارد.

تابش تاکید کرد: بنابراین نمی توان بیان برخی نقدها از سوی رییس جمهور را  دیگر مسوولان نظام را به عنوان اشکال مطرح کرد، بلکه ما افتخار می کنیم که در جمهوری اسلامی، مردم و مسوولان آزادانه نظرات خود را مطرح کرده و با هم ارتباط دارند.