رییس ستاد مرکزی بزرگداشت چهملین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از برگزاری راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در 1000 شهر و 10000 هزار روستا برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نصرت الله لطفی امروز در نشست خبری، ویژه برنامه های روزهای پایانی ایام الله مبارک به ویژه برنامه های راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را تشریح کرد.

وی تاکید کرد: امروز نظام و مردم ما در برابر یک جنگ ترکیبی تدارک دیده شده از سوی دشمنان اسلام و انقلاب قرار داشته و باید از ظرفیت های برگزاری مراسم چهل سالگی انقلاب به عنوان یک دفاع مقدس در برابر دشمنان خارجی و ایادی داخلی دشمن استفاده کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: به طور قطع ملت ایران این جنگ را با اقتدار و هوشمندی به پیروزی می رسانند و یوم الله 22 بهمن را تبدیل به ناکامی بزرگی برای دشمنان کرده و مشت محکم و آهنینی ملت ایران در این روز بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب کوبیده می شود.

لطفی افزود: به طور قطع ملت ایران از این پیچ تاریخی نیز عزتمندانه عبور خواهند کرد و به توفیق بزرگی دست پیدا می کنند.

وی تصریح کرد: اگر چه امروز مردم ما در تنگنا قرار گرفته و مطالبات به حقی دارند، اما در یوم الله 22 بهمن با کنار گذاشتن دیدگاه ها و نظرات مختلف، تنها به مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی فکر کرده و به صورت گسترده در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مشارکت خواهند کرد.

رییس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی ها اعتراف کرده اند که امکان تقابل با ملت ایران در حوزه های مختلف سیاسی و نظامی را ندارند و به همین دلیل به دنبال شایعه سازی و سیاه نمایی هستند و می خواهند مردم ما را از نظام جدا کنند. البته آرزوی جدایی ملت از نظام و براندازی نظام را همچون گذشتگان خود به گور خواهند برد.

لطفی با تاکید بر اینکه اهمیت برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مراتب بیش از سال های گذشته است، گفت: به همین دلیل برنامه ریزی برای برگزاری این مراسم از سال 96 انجام شد. در این مدت صدها همایش و انواع فعالیت های فرهنگی، ورزشی و پروژه های محرومیت زدایی و برگزاری نمایشگاه های تبیینی انجام شده است.

تشریح برنامه های راهپیمایی یوم الله 22 بهمن 97 / لطفی / امیر توحید فاضل

برنامه های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تا 12 فرودین 57 ادامه می یابد

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سال 97 به عنوان چهلمین سال پیروزی انقلاب، برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب پس از 22 بهمن به پایان نرسیده و این برنامه ها تا 12 فرودین 98 و همزمان با روز جمهوری اسلامی ادامه خواهد یافت.

رییس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: با توجه به اینکه روز شنبه 20 بهمن ماه مصادف با سالروز رحلت حضرت زهرا (س) است، در این روز مراسم برگزاری تجمعات هیات های مذهبی و عزاداری در سراسر کشور برگزار می شود. به همین دلیل از امروز به جای پرچم های رنگین مزین به نام حضرت زهرا (س)، پرچم های مشکی مزین به نام مبارک دخت گرامی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در سراسر کشور برافراشته خواهد شد و این پرچم ها تا شامگاه شنبه برافراشته خواهد بود.

لطفی گفت: روز پنجشنبه هجدهم بهمن ماه نیز مراسم میهمانی لاله ها در سراسر کشور و در مزار مطهر شهدا برگزار می شود. برنامه مرکزی که همراه با گلباران مزار شهدا است در بهشت زهرا (س) تهران برگزار می شود. ضمن اینکه امسال غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدای اقلیت در افسریه تهران و شهدای اهل تسنن در شهرستان گنبد نیز برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در ساعت 21 روز یکشنبه 21 بهمن نیز همچون سال های گذشته گلبانگ تکبیر در سراسر کشور طنین انداز خواهد شد. ضمن اینکه در این روز آسمان سراسر کشور توسط نیروهای مسلح نورافشانی خواهد شد. در تهران نیز از 40 نقطه آسمان پایتخت نورافشانی می شود.

رییس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در ساعت 9 صبح روز 22 بهمن نیز، راهپیمایی باشکوه یوم الله 22 بهمن در سراسر کشور آغاز می شود. ضمن اینکه امسال برای نخستین بار در کشور 1000 شهر و شهرستان و 10000 روستا مراسم راهپیمایی برگزار می شود که از نظر تعداد نقاط برگزاری راهپیمایی بی سابقه است.

حضور 200 میهمان خارجی در مراسم دهه مبارک فجر

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست شخصیت های خارجی برای حضور در مراسم دهه مبارک فجر اظهار داشت: تاکنون هماهنگی های لازم برای صدور روادید 200 شخیصت سیاسی، مذهبی، فرهنگی و ورزشی خارجی برای شرکت در این مراسم انجام شده و در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه جهانیان به رفتار ملت ایران در سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: جهانیان بدانند که ملت ایران علیرغم جنگ اقتصادی دشمن و هدف قرار دادن امید مردم از سوی صدها رسانه ضد انقلاب، امسال با حضور گسترده تر در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، پاسخ دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنها را قاطعانه می دهند.

حضور 6500 خبرنگار در مراسم یوم الله 22 بهمن

رییس ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای پوشش خبری مناسب این مراسم در مجموع 6500 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی حضور دارند که از این تعداد 300 خبرنگار و گزارشگر خارجی از کشورهایی چون آمریکا، ژاپن، چین، اسپانیا، ترکیه و ... هستند.

لطفی گفت: از این تعداد 3000 خبرنگار و عکاس و گزارشگر در تهران و بیش از 3200 خبرنگار و گزارشگر و عکاس نیز در شهرستان ها حضور خواهند داشت. سخنران اصلی مراسم تهران نیز آقای حسن روحانی رییس جمهور محترم کشورمان است. در حاشیه مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تهران نیز مراسم سرودخوانی 1357 دانش آموز و 1397 دانشجو برگزار می شود.