حمید بنایی گفت: چراکه تنها در کشور عراق بعد از جنگ داعش 150 میلیارد دلار پروژه عمرانی تعریف شده است که ایرانی ها می توانند در اجرای بخشی از آن وارد عمل شوند، اما به دلیل ضعف عملکرد وزارت خارجه در این بخش شرکت های ایرانی تاکنون درگیر مشکلات بروکراسی و دیپلماتیک در عراق بودند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره پروژه ریلی بین ایران- عراق و سوریه، گفت: جزئیاتی از این پروژه هنوز در اختیار مجلس گذاشته نشده است، اما از آنجایی که با کشورهای عربی در زمینه مسائل زیارتی و حوزه سلامت مراوداتی داریم این پروژه ها می توانند تاثیرات مثبتی داشته باشد، از این رو به نظر می رسد اگر وزارت خارجه در این بخش فعال شود می تواند در توسعه روابط با کشورهای عربی موثر باشد، چراکه تنها در کشور عراق بعد از جنگ داعش 150 میلیارد دلار پروژه عمرانی تعریف شده است که ایرانی ها می توانند در اجرای بخشی از آن وارد عمل شوند.

بنایی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی 500 هزار مهندس دارد، تصریح کرد: به طور قطع مهندسان ایرانی می توانند در پروژه کشورهای همسایه فعال شوند، حتی در نشست های که کمیسیون عمران با شرکت های خصوصی داشته است، آن ها اعلام کرده اند توان اجرای پروژه ها را در عراق دارند و تنها از عدم همکاری وزارت خارجه گلایه‌مند هستند که برای آغاز فعالیت در پروژه های عراق از آن ها حمایت نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشستی که با وزیر خارجه داشته اند، تصریح کرد: در این رابطه اعلام کرده ایم که شرکت های خصوصی برای انجام پروژه ها با مشکلاتی در زمینه بروکراسی و دیپلماسی بین دو کشور موانعی روبرو شده اند.

او با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به عراق، تأکید کرد: امیدواریم در سفر یک هفته پیش وزیر خارجه به عراق موضوع رفع مشکلات شرکت های ایرانی برای همکاری در پروژه های عراق مذاکرات لازم انجام شده باشد.

بنایی درباره پروژه های راه آهن، گفت: موضوع پروژه‌های ریلی در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفت، مسئله ای که در دولت یازدهم به آن توجه ویژه ای شده بود و در دولت یازدهم نیز ادامه یافته است، بر همین مبنا مجلس نیز در راستای افزایش اعتبارات عمرانی این بخش همکاری های ویژه ای داشته است، هر چند در لایحه بودجه 98 اعتبارات این بخش تعدیل شده است، با این حال اصلاحاتی برای افزایش اعتبارات این بخش در نظر گرفته شده است.

حمید بنایی درباره اصلاحیه های بودجه عمرانی تصریح کرد: به رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده ایم، در برخی از پروژه های منطقه شرق، غرب و تهران-رشت از سرمایه گذران داخلی استفاده کند یا از فاینانس‌های خارجی انجام شود.

بنایی همچنین با نگاهی به پروژه ریلی مشهد زاهدان، افزود: 50 کیلومتر ریل گذاری این مسیر از مسیر مشهد زاهدان آغاز شده و زیرسازی آن در حال انجام است و از آنجایی که در لایحه بودجه 95، 96 و 97  اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شده بود، اما به دلیل کم بودن اعتبارات آن به کندی این پروژه پیش رفته است و با تأکیداتی که رییس جمهور و معاون رییس جمهور برای اجرای این پروژه داشته اند، امیدواریم فاینانس این پروژه گشایش پیدا کند و با تشکیل کنسرسیومی که برای اجرای آن در حال انجام است، روند اجرایی پروژه تسریع شود.

به گزارش موج، در حال حاضر دولت عراق به دنبال بازسازی کشورش در بخش های مختلف است و از آنجایی که بدهی ها هنگفتی به ایران در زمینه واردات برق و گاز دارد و به بهانه مشکلات ناشی از مبادله ارز هنوز به تعهدات خود پاسخ نداده است، به نظر می رسد فراهم کردن زمینه همکاری با شرکت های ایرانی آزمونی برای این کشور خواهد بود که چقدر می تواند شریکی تجاری برای ایران باشد، هرچند که ایران در روزهای سخت همواره برای این کشور هزینه های بالایی پرداخته است. البته زنگنه وزیر نفت نیز روز گذشته در نشست با خبرنگاران اعلام کرد که «این کشور سواپ 12 هزار نفتی که از منطقه اربیل به ایران داشته است را قطع کرده و در زمینه پرداخت بدهی ها نیز همواره بهانه می آورد.» این موضوع تا حدودی به ضعف وزارت خارجه برای پیگیری مطالبات کشور نیز بر می گردد.