عضو کمیسیون انرژی مجلس خبر داد؛

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه طرح سهمیه بندی بنزین در این کمیسیون رد شده است، گفت: وزیر نفت در کمیسیون انرژی اعلام کرد که دولت هیچ تصمیمی مبنی بر سهمیه بندی بنزین و یا افزایش قیمت بنزین برای سال 98 ندارد.

اسدالله قره خانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: عده ای از نمایندگان طرحی را مطرح کردند تحت عنوان طرح سهمیه بندی بنزین که سه ماده  دارد. ماده نخست آن اختصاص یک لیتر بنزین در روز به هر فرد ایرانی است.

وی افزود: ماده دوم تاکید دارد که خودروها عمومی با شرایط ویژه در جایگاه های عرضه سوخت، اقدام به سوختگیری کنند و ماده سوم نیز می گوید که پس از تصویب نهایی، باید قوانین مغایر با آن ملغی شود.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: این طرح بسیار ضعیف بوده و با بعضی از طراحان نیز وقتی گفتگو می کردیم، تاکید داشتیم که طرح فوق از نظر کارشناسی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

قره خانی گفت: طرح فوق روز دوشنبه در کمیسیون انرژی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، کارشناسان وزارت نفت، کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و دیگر صاحب نظران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اتفاق نظر اعضای کمیسیون انرژی به طور کامل رد شد.

وی بیان داشت: کارشناسان وزارت نفت و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس نیز معتقد بودند که طرح فوق از نظر کارشناسی قابل قبول نیست.

نظر قره خانی در مورد طرح سهمیه بندی بنزین

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا مطالب مطرح شده در رسانه ها مبنی بر اینکه زنگنه وزیر نفت موافق سهمیه بندی بنزین است، صحت دارد؟ گفت: زنگنه در این جلسه و همچنین جلسات پیش تاکید داشت که اگر می خواهیم شاهد کاهش مصرف بنزین و همچنین کاهش قاچاق بنزین در کشور باشیم، دو راه پیش روی داریم. یا باید عرضه بنزین را سهمیه بندی کنیم یا اینکه قیمت بنزین را افزایش دهیم.

قره خانی افزود: البته روز دوشنبه وزیر نفت در کمیسیون انرژی اعلام کرد که دولت هیچ تصمیمی مبنی بر سهمیه بندی بنزین و یا افزایش قیمت بنزین برای سال 98 ندارد.

وی با اشاره به مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین و یا اعمال سهمیه بندی گفت: بنابراین برای سال 98 هیچگونه افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه بندی نخواهیم داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سهمیه بندی بنزین یک کار واجبی است مثل نماز تا حق خوری از میان برداشته شود
    چرا باید پولدارها فقرا بخورند

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها