موج

عباس عراقچی؛

معاون سیاسی وزارت خارجه با اشاره به عدم اجرای تعهدات برجام از سوی اروپا و آمریکا گفت: توازن در توافق برجام از بین رفته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و گوردو مونتاین دبیر کل وزارت امور خارجه فرانسه امروز سه شنبه ششمین دور گفتگوهای سیاسی دو کشور را در پاریس برگزار کردند.

در این گفتگوها آخرین تحولات مربوط به روابط دوجانبه، اجرای برجام و مکانیسم نوین ساحات ( اینستکس )، تعهدات فرانسه، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، و تحولات منطقه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت

معاون سیاسی وزارت خارجه  کشورمان در این نشست ضمن اشاره به اجرای کامل تعهدات ایران در چارچوب برجام، اظهار داشت که طرف های دیگر تاکنون نتوانسته اند تعهدات خود را اجرایی کنند و در نتیجه توازن در توافق برجام از بین رفته است.

عراقچی ضمن استقبال از مکانیسم ساحات، گفت: این راهکار با تاخیر زیاد اعلام شده و امیدواریم مراحل اجرایی شدن آن به سرعت انجام شود.

مونتین نیز در این دیدار بر تداوم حمایت فرانسه از برجام تاکید کرد و گفت: طراحی سازوکار ویژه مالی به همین منظور صورت گرفته است.

وی افزود: فرانسه علاقمند به استمرار گفتگو با جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مهم و تاثیرگذار در خصوص همه موضوعات مورد علاقه طرفین است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها