موج

وزیر امور خارجه سوریه ظهر امروز با محمد جواد ظریف دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ولید معلم در رأس هیأتی از مقام‌های این کشور برای دیدار و گفت‌وگو با مسئولان جمهوری اسلامی ایران، راهی تهران شده است، طبق برنامه‌ریزی انجام شده ظهر امروز با همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد. ظریف در این دیدار با تبریک مجدد پیروزی‌های دولت و ملت سوریه بر تروریسم، به اعتراف رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریست‌ها در خاک سوریه اشاره کرد و افزود آنها مخالف ثبات و آرامش در سوریه و منطقه هستند. وزیر امور خارجه لزوم همگرایی، هماهنگی و همکاری کشورهای منطقه را یادآور شد. او با اشاره به سفر موفق معاون اول رئیس جمهور کشورمان به سوریه، آمادگی شرکت‌های ایرانی را برای تعاملات اقتصادی با سوریه در دوران بازسازی اعلام کرد.

ولید معلم نیز با قدردانی از حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه در برابر تروریست‌ها، این پیروزی را پیروزی سوریه، ایران و دیگر دوستان ملت سوریه خواند. وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به شرایط و تحولات منطقه‌ای گزارشی از آخرین تحولات و رایزنی‌ها برای رسیدن به راه حل سیاسی بحران این کشور ارائه کرد و در خصوص طرح‌ها و راه کارهای مختلف رایزنی و تبادل نظر کرد.

نشست آتی سران ایران، روسیه و ترکیه در سوچی از دیگر محورهای گفتگوی دو وزیر بود.

این دیپلمات ارشد سوری، امروز بعد از ظهر نیز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دیدار و رایزنی خواهد کرد.دیدار وزیر خارجه سوریه با شمخانی

بر اساس این گزارش همچنین «گیر پترسن» نماینده جدید سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز که به تهران سفر کرده است، امروز با وزیر امور خارجه و حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی به صورت جداگانه در مورد آخرین تحولات حل سیاسی بحران سوریه دیدار و رایزنی می‌کند.دیدار نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با ظریف

رایزنی‌ها در مورد آخرین تحولات سوریه و حل سیاسی این بحران در حالی امروز در تهران انجام می‌شود که چهارمین نشست سران کشورهای عضو روند آستانه اواخر هفته آتی در مسکو با حضور روحانی، پوتین و اردوغان برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها